Skocz do zawartości

Gaśnie silnik


Gość marecki72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od niedawna taki oto problem :będąc u mechanika jego komputer pokazał że moja mery ma zepsuty moduł czy też przekaźnik świec żarowych nie oponowałem tylko kupiłem nowy przekaźnik mechanik mi go zamontował ja zadowolony niby wszystko gra ale po kilku dniach po puszczeniu pedału gazu zaczął mi gasnąć silnik nie za każdym razem ale gasł pojechałem do mechanika i powiedziałem co i jak on stwierdził że to wina zaworu ERG wyczyścił go jak mógł wykasował błędy ja odpaliłem motor po ok minucie zapaliła się kontrolka samochód z kluczem mechanik ponownie podłączył auto pod komputer (wcześniej silnik sam zgasł jeszcze ze dwa razy)jego mądre urządzenie pokazało błąd wcześniej wymienianego przekaźnika świec żarowych (dokładnie zakłócenia lub brak komunikacji z przekaźnikiem) i nic po za tym na mój rozum to przekaźnik świec żarowych nie powinien mieć nic do gaśnięcia silnika majster powiedział abym pojechał na inny komputer i tak mnie z tym zostawił .Teraz pytanie co może być przyczyną gaśnięcia silnika i falowania obrotów(nie zawsze ale od czasu do czasu)wiem że może być zepsuty zawór SCV ale dlaczego nie pokazał tego komputer .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że komputer nie pokazuje awarii czy złego działania tego zaworu. Miałem to samo i byłem kilka razy na "komputerze" zero błędów .

Wymiana zaworu na pompie usunęła wszelkie dolegliwości typu gaśniecie silnika czy falowanie .

Tak samo z modułem świec żarowych błąd bodajże 0380 wystarczyła wymiana przepalonej świecy a raczej z czasem wszystkich 4 i to polecam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że komputer nie pokazuje awarii czy złego działania tego zaworu. Miałem to samo i byłem kilka razy na "komputerze" zero błędów .

Wymiana zaworu na pompie usunęła wszelkie dolegliwości typu gaśniecie silnika czy falowanie .

Tak samo z modułem świec żarowych błąd bodajże 0380 wystarczyła wymiana przepalonej świecy a raczej z czasem wszystkich 4 i to polecam .

Dzięki za pomoc już zamówiłem nowy zawór zobaczymy Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór scv nie generuje błędów, typowy objaw jego awarii to gaśnięcie na zimno i lekkie falowanie obrotów do momentu jako takiego rozgrzania silnika...

 

a błąd modułu świec żarowych może być błędem samego modułu jak i spalonej świecy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marecki72

zawór scv nie generuje błędów, typowy objaw jego awarii to gaśnięcie na zimno i lekkie falowanie obrotów do momentu jako takiego rozgrzania silnika...

 

a błąd modułu świec żarowych może być błędem samego modułu jak i spalonej świecy...

Wymieniłem zawór i jak ręką odjął chociaż roboty z tym niewiele to dostęp niech ich ....Dzięki za pomoc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności