Skocz do zawartości

Czujniki w misce olejowej - jakie?


Gość Arfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Pytanie jak w temacie.

W misce olejowej zamontowane są dwa czujniki, jeden niżej, drugi wyżej. Ten wyżej, to zapewne czujnik poziomu oleju, ale ten drugi...?

Stawiam na czujnik temperatury oleju, ale pewien nie jestem. Jest dwupinowy.

Domyślacie się, co to za czujnik i jaki wpływ może mieć jego rozłączenie?

Dzięki z góry za odpowiedzi :brawo:/>/>/>

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czujnikach informacja jest tu - na przykładzie Vectry http://forum.opel24.com/topic/39575-Czujnik-w-misce-olejowej/

 

 

 

edit

 

troszkę nudziłem się i narysowałem co nieco :wesoly:

 

x22dth.jpg

 

czujniki

11 ciśnienia w kolektorze

6 poziomu oleju

7 temperatury oleju

 

Na pewno nie służą tylko do wyświetlania informacji na MID-e, są wpięte do ECU i jak się można domyślić wpływają na prace silnika.

Zapewne wypięcie spowoduje zaświecenie kontrolki silnika. Wypisałem je razem gdyż mają częściowo wspólny obwód, a co za tym idzie nieprawidłowa praca jednego ma zapewne wpływ na prace drugiego.

 

Poniżej wypisałem pozostałe wtyczki które są na rysunku (zapewne komuś ułatwi poszukiwania)

1

2 EGR

3

4 podgrzewanie filtru paliwa

5 czujnik wału korbowego

8 kompresor klimatyzacji

9 sterownik pompy wtryskowej

10 przepływomierz

12 czujnik temperatury płynu chłodzącego (na zegary)

13 czujnik temperatury płynu chłodzącego (ECU)

 

 

podam też nie mieckie nazwy dla wtyków

1 magnetventil Durchdrehregelung

3 magnetventil Ladedruckregelung

Bo nie potrafię tego sensownie przetłumaczyć - może ktoś podpowie to uzupełnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czujnikach informacja jest tu - na przykładzie Vectry http://forum.opel24.com/topic/39575-Czujnik-w-misce-olejowej/

Super!

Dziękuję Ci bardzo.

Z teogo, co zdążyłem się zorientować, to czujnik temperatury oleju jest taki sam, jak czujnik temperatury płynu chłodzącego (tego przy termostacie, czyli u mnie BOSCH 0 281 002 473.

Jeszcze raz dzięki :brawo:

 

Hmm.... Dopatrzyłem się teraz z tego rysunku, że czujnik na zegary, to ten jednopinowy z wsuwką :shock: , a ten drugi, taki sam jak w misce olejowej, to idzie do ECU, czyli komputera umieszczonego w obudowie filtra powietrza.

Całe życie się człowiek uczy :super:

Czyli zamiast wymieniać ten duży, powinienem wymienić ten mały, żeby mieć właściwą temperaturę na zegarach.

Edytowane przez Arfi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie mogłeś napisać od razu że czujnik na zegarach przekłamuje :wesoly:

Chciałem tylko opisać na rysunku tylko te czujniki o które pytałeś, ale pomyślałem że za chwile będzie ktoś szukał pozostałych, to pewnie się przyda takie info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie mogłeś napisać od razu że czujnik na zegarach przekłamuje :wesoly:/>/>/>

Chciałem tylko opisać na rysunku tylko te czujniki o które pytałeś, ale pomyślałem że za chwile będzie ktoś szukał pozostałych, to pewnie się przyda takie info.

 

Niee. Ten temat z zegarem, to z zeszłego roku jest :wesoly:. tak mi się przypomniało.

Ale jeśli już mowa o tym czujniku na zegar, to wskazywał mi 120st. C.

Teraz wymieniłem silnik na drugi, przełożyłem ten czujnik ze starego (ten co wskazywał 120) i wskazuje mi 30st.C.

Ale może za jakiś tydzień tez się sam naprawi. :mur:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności