Skocz do zawartości

zakupiłem sintre


Gość orzeszek81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość orzeszek81

Witam! Na wstępie chciałem się przywitać z miłośnikami niemieckiej marki :rolleyes: Jeśli żle zamieściłem temat prosze mi wybaczyc a ja z góry wyrazam skruchę... Samochodem który nabyłem jest nie wiarygodnie pojemna sintra z 3.0 litrowym silnikiem benzynowym. I wszystko mi się podoba ale są trzy problemy do pilnego rozwiazania a mianowicie; włączają się same światła drogowe, na gazie nie równo pracuje silnik i brak podświetlenia lewarka zmiany biegów (automat). Co do problemu pierwszego to jestem załamany bo nie wiem jak to ugryżć czy ktoś z was ma może jakies zdjęcia jak rozebraż kierownicę(wielofunkcyjna pełno guzików) jak sie tam dostac i co dalej?! Co do pyt drugiego gdzie okolice Bytomia dobry gazownik co by mi to naprawił? I trzeci problem jak rozebrać ten lewarek bo podejrzewam że tam pewnie sa jakiejś żarówki co to podświetlaja? Przepraszam za tak chaotyczna wypowiedz ale to pierwsze moje takie auto i nie chcę czegos bardziej zdu... niż juz jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do samoczynnego załączania się świateł długich to masz do wymiany przełącznik pod kierownicą (od kierunków i zmiany świateł)

Kierownicy nie demontujesz tylko osłonę pod nią (jak dobrze pamiętam to od spodu trzy śrubki do odkręcenia)

Przełącznik pasuje od Corsy B, Astry G, Vectry B, itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość orzeszek81

Witam, co do samoczynnego załączania się świateł długich to masz do wymiany przełącznik pod kierownicą (od kierunków i zmiany świateł)

Kierownicy nie demontujesz tylko osłonę pod nią (jak dobrze pamiętam to od spodu trzy śrubki do odkręcenia)

Przełącznik pasuje od Corsy B, Astry G, Vectry B, itp.

Dzięki za błyskawiczną odpowiedz! A nie orjentujesz się może jak dostać sie do podświetlenia lewarka zmiany biegów( nie chce nic urwać)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bytomiu masz gazownika (gazownika nie druciarza)

poniżej link

 

Davanti

Radze jechać do niego a na pewno pomoże.

(jeden z konkretniejszych gości na forum o tematyce LPG)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Co do podświetlenia biegów to naprawdę prosta sprawa - wystarczy zdjąć górny dekiel (jest na zatrzaski po bokach - trzeba delikatnie odginać na zewnętrzną stronę.

Potem pod taśmą są dwie żaróweczki, wymieniając je wyczyść wszystkie białe kanały oraz taśmę.

 

Co do świateł nie pomogę, a co do nie równych obrotów to poczytaj mój temat w dziale silnik benzyna.

 

Gdy znajdziesz dobrego gazownika w tych okolicach proszę o info, bo też mnie w niedalekiej przyszlości czeka wizyta u takiego speca. Proponuję trochę poszperać w forum lpg, kiedyś tam trafiłem na spis fachowców.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepik Tobie też zalecam udanie się do niego z racji że jesteś ze śląska (ma warsztaty w katowicach i bytomiu)

Ja osobiście też długo szukałem fachowców od gazu żeby wywalić instalację brc a założyć coś innego - czekałem 1,5 miesiąca w kolejce i musiałem jechać kawałek drogi ale jak narazie (narazie znaczy od poniedziałku od godz. 23 ;] warto było - na lpg nie to samo auto co wcześniej, śmiga jak na benzynie, zobaczymy jeszcze spalanie jak wygląda.

 

 

I coś jeszcze co zapomniałem napisać wcześniej.

Napisałeś że silnik pracuje nierówno.

Jeżeli na biegu jałowym/luzie falują Ci obroty znaczy że silnik dostaje "lewe powietrze" - masz nieszczelny układ dolotowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W bytomiu masz gazownika (gazownika nie druciarza)

poniżej link

 

Davanti

Radze jechać do niego a na pewno pomoże.

(jeden z konkretniejszych gości na forum o tematyce LPG)

Na dzień dobry musze napisać że musiałem ponownie załorzyć konto bo pod nazwą orzeszek81 za pierona nie mogłem się zalogować, nie wiem czy coś żle zrobiłem czy to może wina forum ze mnie wywaliło... W każdym bądz razie jestem i teraz będę orzeszko!Jak już się zalogowałem to chciałem wam wszyskim podziękować za błyskawczną pomoc, ale po kolei... Zamówiłem ten przełącznik wymiana to błachostka może 15 minut... Podświetlenie lewarka zmiany biegów też opanowana tam jednak już trzeba by było mieć rączki dziecięce... Na dzień dzisiejszy auto jest w tym serwisie Davanti ktury mi zalecił kolega ZłyWilk... Niestety z powodu braku czasu sinterke oddałem dopiero w piątek tak że ciekaw jestem ile... Jak będe już miał auto to dam znać co z tego wyszło. Puki co narazie dzieki i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności