Skocz do zawartości

Uszkodzenie podczas wymiany kół .


Gość SwordBrother

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SwordBrother

Witam . W raz z moim ojcem wymienialiśmy koła na zimówki i niestety ale coś się stało z lewarkiem i auto upadło na lewą przednią tarce hamulcową . Oczywiście podnieśliśmy jeszcze i podczas próby wkręcenia koła są dziury tylko na 2 śruby a były 4 ? Przypuszczam że coś się przesunęło ale nie wiem co. Dlatego prosił bym o to abyście napisali co mogło zostać uszkodzone oraz jak to naprawić lub zrobić tak żeby auto mogło dojechać do serwisu bo nie wiem czy na 2 kołach da radę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza sie przesunela

otwory nie mogly zniknac ;)

zdjac tarcze i zamntowac tak zeby pokrywalo sie z otworami

btw srubki centrujacej tarczy nie ma ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie

nie bardzo widze mozliwosc zeby dwa otwory byly a dwa nagle zniknely

nawet jak sie tarcza przekreci to otwory powinny byc w tych samych miejscach

albo to nie sa otwory na sruby tylko otwory w piascie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SwordBrother

Tak wiem ale nie mam możliwość rozkręcenia tarczy i zastanawiam się co można zrobić żeby to auto przetransportować .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co za problem wcisnac klocki (tloczki) i odkrecic zacisk ??

chwila roboty

tylko nie na podnosniku do kol

podlozyc cos stabilnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza się przesunęła i nie trafia w otwory w piaście, musisz tak przekręcić tarczę aby było widać wszystkie otwory. jeśli nie masz jak zrobić, to nie rób i nie kombinuj z transportem albo zrób na miejscu albo laweta i warsztat. takie rzeczy zawsze kończą się albo uszkodzeniem auta albo jakimś wypadkiem

najlepiej jak mówi Gawlak, popatrzeć co dokładnie się stało, lub chociaż posiłować się z tarczą i spróbować trafić w otwory

bo to co widzisz to otwory w piaście w które śrub się i tak nie da wkręcić

Edytowane przez Czejen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianm68

Panowie czy jest możliwe takie przesunięcie tarczy aby były widoczne tylko dwa otwory (a nie wszystkie)? (no proszę nie róbcie sobie jaj!)

A może po upadku zostały wygięte jakieś elementy (tarczę można dość łatwo uszkodzić w ten sposób ).

Przyjrzyj się dobrze czy coś nie zostało odkształcone!!!

 

PS

Przepraszam za zbyt pochopną odpowiedź.

Nie zagłębiłem się odpowiednio w temat.

Wygłąda to na obrócenie tarczy na piaście.

Mój błąd.

Edytowane przez marianm68

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

Nie potrzeba demontować zacisku, wystarczy stępiony przecinak i po skosie stuknąć kilka razy w jeden z otworów, z czymś takim do serwisu? chyba przesada, jak podnosisz auto na podnośniku, podłóż pod wahacz jakiś pniaczek, dla pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności