Skocz do zawartości

Transmiter FM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

dziś kupiłem Transmiter samochodowy TR-01 do mojego auta [opel meriva rocznik 2004] po przeczytaniu zawartej instrukcji zabrałem się za podłączenie.

 

tta.png

 

Wszystko zrobiłem ta jak było napisane w instrukcji podpiąłem pendraka 8gb i transmiter nawet się nie włączył.

Gniazdo od zapalniczki jest ok bo sprawdzałem ładowarką do telefonu.

W aucie jest Radioodtwarzacz CD 70 Navi.

Czym to może być spowodowane że nie działa?

Może sprawdzę w innym aucie czy w ogóle działa :)/>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny transmiter z bluetooth'em (czyli jako zestaw głośno mówiący), działa z 4 gigowym penem bez problemu, sprawdz w innym aucie czy sprzęt wogule działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianm68

Co masz na myśli pisząc że się nie włączył?

1. Wyświetlacz nie świeci - uszkodzony transmiter albo tylko bezpiecznik w transmiterze - spróbuj odkręcić końcówkę wtyczki transmitera powinien tam być bezpiecznik rurkowy, ewentualnie sprawdź w innym samochodzie.

2. Nie czyta pendriw'a 8 GB, sprawdź z kartą SD albo mniejszym penem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transmiter działa poprawnie ale nie w gniazdku przy kierowcy tylko w drugim co znajduje się w bagażniku :]

pendraka 8gb czyta bez problemu

co mogło się stać z tym gniazdem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianm68

Spalony bezpiecznik od gniazda zapalniczki albo zsunęła się końcówka z gniazda.

1. Sprawdź bezpieczniki,

2. Wyjmij gniazdo i sprawdź połączenia przewodów przy zapalniczce (uważaj: nie zamień przewodów + i -).

 

Napisałeś że ładowarka działała w tym gnieździe. Możliwe że styk w gnieżdzie jest przypalony (skorodowany) jeśli często używana była zapalniczka elektryczna i nie łączy odpowiednio. Weź jakąś latarkę i zaświeć do gniazda, sprawdź jak to wygląda. Wyczyść ostrożnie (nie zrób zwarcia) a jesli nie pomoże wymień gniazdo.

Edytowane przez marianm68

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem tylko całe gniazdo i za pierwszym razem ruszyło naszczęście :]

reszte i tak sprawdzę na wszelki wypadek :P

dzięki za pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianm68

reszte i tak sprawdzę na wszelki wypadek

Jeśli działa to "nie psuj" bo przekombinujesz :wesoly:

A jak zacznie szwankować to już wiesz że trzeba gniazdo wymienić.

Edytowane przez marianm68

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, podepnę się pod temat lecz i mnie troszkę inaczej ponieważ po włożeniu bezpiecznika i wpięciu ładowarki nie ładuje a po około 15 sekundach pali bezpiecznik, gniazdo jest już nowe, kable nie są zaśniedziałe, bezpiecznik nawet 30 A spali, i nie wiem gdzie szukać, czy jest sens grzebanie w poszukiwaniu problmeu czy nie szybciej i łatwiej pociągnąć + z innego miejsca np radia. Używam tylko ładowarki. Dodam że z tyłu gniazdo działa tak jak się należy. Meriva A rok 2005.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności