Skocz do zawartości

wyświetlacz komputera pokładowego


Rekomendowane odpowiedzi

Gość patryk9101

Witam jestem na kupnie samochdu Corsa D 2008 niestety ten, który wybrałem posiada wyświetlacz LCD ( na desce rozdzielczej ) lecz nie ten duży, który wyświetla aktualne spalanie, średnie spalanie, km jakie pokonam itd tylko taki zwykły z datą i zegarem. Teraz pytanie podpowiedzcie mi czy opłaca się i czy wogóle da się wymienić wyświetlacze z tego http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2e/Opel_Corsa_D_Armaturen.JPG na wyświetlacz taki http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/83/6995/21490245/corsa-d-bilder-012-1194292763977247262.jpg podpowiedzcie mi Proszę. czy się da czy opłaca i co trzeba innego jeszcze dokupić dodatkowego aby to funkcjonowało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patryk9101

czyli co da się to zrobić, ale kwestia tego czy jest to opłacalne a czy ktoś orientuje się gdzie w krakowie to można zrobić ?

Edytowane przez patryk9101

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeciez ten wyswietlacz ktory aktualnie posiadasz(ten pomiedzy obrotomierzem i predkosciomierzem) pokazuje aktualne spalanie,zuzycie na 100 km,zasieg na zbiorniku itp.Uruchamiasz go koncowka prawej manetki pokrecajac nia.Wiem bo posiadam takie same auto w tym samym roczniku.Wymiana na ten duzy wyswietlacz pociagnie Cie mocno po kieszeni.Dochodzi do tego wymiana czesci kokpitu nad nawiewami gdyz tamten jest wiekszy.Ingerencja w elektronike bedzie nieodzowna(przeprogramowanie sterownika itp).Wg mnie skorka nie warta wyprawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na ten duzy wyswietlacz pociagnie Cie mocno po kieszeni

bez przesady da się znaleźć wylogowane gid-y nawet za 300zł do cd...

 

Dochodzi do tego wymiana czesci kokpitu nad nawiewami

dokładnie plastikowa dwuczęściowa obudowa wyswietlacza, która nowa w aso kosztuje ok 130 całość..

 

Ingerencja w elektronike bedzie nieodzowna(przeprogramowanie sterownika itp)

to nie żadna ingerencja, podłaczasz gid-a, wlogowujesz go do auta, programujesz i koniec, raptem 10 minut zabawy op-comem...

 

Wedle mnie warto zmienić sobie wyświetlacz, nie dość ze duży pokazuje nawet z radia więcej informacji niż mały, to do tego masz pełen komp pokładowy wtedy...

 

patryk9101 najlepiej zrobić to samemu, a jak nie masz umiejętności i możliwosći to poszukaj kogos z forum z krakowa kto ma kompa i wie co i po kłopocie, sam bym ci zrobił ale pozbyłem sie kompa...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość lolopolozo

Jak by co to mam na sprzedaż wyświetlacz GID z całą ramką i obudową .W Warszawie pomogę włożyć do auta i zaprogramować :tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności