Skocz do zawartości

Skrzynia biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może i mam trochę głupie pytanie, ale... Nie wchodzi mi 5 bieg w mojej corsiance 1,2 kat C12NZ, rok 1994. Na drążku mam narysowane 5 biegów, auto kupiłem niecały miesiąc temu, pytałem poprzedniego właściciela, to powiedział, że ta wersja ma 4 biegi... Czy to jest możliwe? przekopałem cały internet, wszystkie fora i wszędzie jest podane, że ma 5 biegów (4 mają tylko automaty). Znalazłem jeden temat na innym forum, że ktoś chce wymienić 4 biegową na 5, ale to tylko jeden taki temat. Mogła być wymieniana, skrzynia? Czy też występowały modele z 4 biegową skrzynią? Na karcie pojazdu (Fahrzeugbrief) nie ma podane nic o skrzyni. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie słyszałem żeby w tym silniku była skrzynia 4ro biegowa. Jak możesz to podaj VIN samochodu to w domu rozkoduję i zobaczę z jaką skrzynią auto z fabryki wyjechało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 km/h to jeszcze nie jechałem, ale na 4 biegu przy 70 km/h jeszcze w miare wolne obroty, natomiast przy 60 km/h na 3 już dość wyje (nie mam obrotomierza). Co do vin'u to VSX000073R6068410

Edytowane przez Arro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 5-biegowa, z Hiszpanii auto, montowane w Eibenach Germany, o czym nie mam napisane w karcie... Dzięki za odp. :)/>/> w takim razie poprzedni właściciel albo wymienił skrzynię (auto było kiedyś sprowadzone z niemczech, ogólnie jestem 3 właścicielem), albo ma coś z wybierakiem i ten właściciel z Polski nie wymienił tego przez 8 lat... ? Czy może też czeka mnie wymiana skrzyni? jestem zupełnie zielony w tym :)

Edytowane przez Arro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

To ja cię trochę zasmucę, były montowane corsy z manualną skrzynią biegów i tylko 4 biegami. Ogólnie chyba robili takie auta do miasta. Prawdopodobnie ktoś wymienił silnik ze skrzynią na wlasnie moduł 4 biegowy, albo wymienił samą skrzynię. Wyczyść skrzynię biegów szmatką, z lewej strony bardziej od kabiny powinien być nabity numer skrzyni biegów, ja mam np F13. Auto po przeszczepie lub faktycznie coś z wybierakiem lub nawet z skrzynią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogła wyjechać 4-biegowa moja corsianka, po numerze vin, który sprawdziłem na stronie, którą kolega podał wyżej, jest podane, że wyjechała z 5-biegową. Mam wersje swing. Ale w ogóle nie mam miejsca jakby na 5 bieg, 3 mi wchodzi. Wybijam w prawo i w górę i nic nie zaskakuje, tylko 3 wbija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności