Skocz do zawartości

Problem ze wspomaganiem Corsa D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Posiadam Corse D 1.2 59 kW i mam problemy ze wspomaganiem. Temat pewnie był juz poruszany ale w corsie B , jest nawet tutorial jak skalibrowac czujnik skretu ale w corsie B. u mnie po zdemontowaniu osłon kolumy kierownicy wszytsko wyglada inaczej niz w corsie B. Wspomaganie w jedna storne działa bardzo czule, szybko kierownica sama odbija natomiast w druga storone juz same nie odbija i kierownica chodzi ciężej choc wspomaganie działa. Byłem u znajomego elektromechanika, po podłaczeniu komputera system nie pokazuje błędów. Byc moze chodzi o wysterowanie czujnika kąta skretu ale w tym modelu nie moge go znaleźć. Po skreceniu kół w prawo do konca ( na postoju czy w czasie jazdy ) i puszczeniu kierownicy ona sama bardzo szybko odbija w lewa az do konca natomiast po skrecaniu w lewo do konca i puszczeniu kierownicy ona zostaje w tej pozycji, nie powarca. Moze ktos juz miał podobna sytuacje w corsie D, prosze o rade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

Nie jestem pewny czy to u nas w corsie D działa ale słyszałem że można nauczyć wspomagania działać tzn skalibrować.

 

Nie wiem czy to w oplu działa ale sprobować możesz bo zrobisz to szybko i nic Cię to nie kosztuje. Mianowicie odłącz akumulator na chwilę i po zapaleniu skreć koła maksymalnie w lewo a potem w prawo. Zobaczysz czy coś się zmieniło, a nóż widelec zadziała:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w necie znalazłem informacje na ten temat który proponujesz i oczywiscie juz to testowałem...nic z tego, po odłączeniu batri skręcaniu w lewo i prawo do końca wspomaganie zachowuje sie tak jak na poczatku, dziwna sprawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam Panowie i Panie

Podpinam się pod temat chociaż mam dość nietypowy problem. W mojej corsinie od czasu do czasu szwankuje wspomaganie i nie wiem o co chodzi, a mianowicie czasami przy skręcaniu lub jeździe na wprost tak jakby wyłączało się na chwile wspomaganie. Trwa to dosłownie sekundę albo dwie i narazie naszcząscie prz małych prędkościach ale nie wieiem co jest grane gdyby to było hydrauliczne wspomaganie to pewnie pompa by przerywała a w elektrycznym nie mam pojęcia co to może być. Jeździ tym kobitka dlatego muszę to naprawic jak najszybciej. POMOCY.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności