Skocz do zawartości

brak ssania na LPG i problem z ustawieniem obrotów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym, że gdy palę na benzynie wszystko jest ok, ssanie jest, obroty na poziomie 1500/min, gdy ruszam, obroty idą wyżej 2tys, przełącza się na gaz i robi się problem....

obrotów niskich brak, przy jałowym gaśnie. sprawa mniej więcej się normuje jak silnik się podgrzeje, ale nijak nie sposób ustawić na parowniku odpowiednich obrotów.

na benzynce wszystko ok, a na gazie gdy na parowniku ustawię (tym pokretłem) na odpowiednie obroty, to i tak po jakimś czasie, w najgorszym wypadku przy następnym odpaleniu zimnego i podgrzania silnika z powrotem jest podobnie.

gaz jest sekwencyjny, komputer steruje dawką gazu (to elektroniczny zawór na wężu), instalacja ma 4 lata, nie wiem czy były jakieś jej remonty, bo auto kupiłem miesiąc temu.

 

proszę o radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc wiele sonda lambda, silnik krokowy w ints. gazowej, moze parownik juz siada albo jest zanieczyszczony, filtr gazu. Moze za szybko przelacza sie na gaz i parownik zamarza, moze za malo plynu chlodniczego do niego doplywa - sprawdz poziom w zbiorniku wyrownawczym. Najlepiej jechac do dobrego gazownika i podlaczyc pod kompa i sprawdzic. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje. Przy sekwencji komputer steruje wolnymi obrotami a nie pokrętłem przy parowniku. A czy ty masz napewno sekwencję.

cytat: (to elektroniczny zawór na wężu)

Tego nie ma przy sekwencji. Z parownika gaz płynie do listwy z wtryskiwaczami i po drodze nie ma żadnych regulatorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cos juz robiłeś. Na początek spuść syf z parownika, na dole jest najczęściej plastykowy korek i sprawdż szczelność przwodów i stan połączeń przwodów elektrycznych.

Twoje obiawy podobne są do łapania lewego powietrza, ale na benzynie również nie chciałby chodzić na wolnych obrotach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zasłoniłem chłodnicę mowę mi odjeło.... głupoty gazu też... uspokoił się !!

a temp trzyma się poniżej 90, więc mu za zimno, choć parownik cały czas był i jest ciepły

 

już zamówiłem termostat, bo to grzech z zasłoniętą chłodnicą jeździć...

zobaczymy co będzie działo się po zmianie termostatu

 

[ Dodano: Sro Lis 14, 2007 05:58 ]

wymieniłem termostat na nowy z całą obudową.... prawie 100zł mnie to kosztowało...

wskaźnik temp utrzymuje się na tym samym poziomie, co wcześniej (dokładnie równo po środku między 90*C a niebieskim polem)

 

z zasłoniętą chłodnicą tylko trochę szybciej się nagrzewa, nic po za tym....

 

obroty jak ręką odjął, zupełnie się uspokoiły....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość master22221

parownik to LOVTEC a na wężu za parownikiem jest elektroniczny zawór

Trzeba zrobić regulację instalki komputerem, bo już ją rozregulowałeś kręcąc śrubkami na parowniku. Jesli to nie pomoże, wymień parownik, membrany pewnie padły, nie wiesz pewnie ile km już ma za sobą... Jak membranki padły, nie ustawisz prawidłowo wydatku gazu dla wolnych obrotów. Tylko zmień na LOVATO, nie LOVTEC - to czeska podróba LOVATO. Będzie łatwo wymienić - końcówki pasują. Po wymianie oczywiście regulacja instalki komputerem. Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności