Skocz do zawartości

Opel Astra 3 i LPG


Gość Amnezja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiaz za jakis czas kupic astre 3 16v i będe chciał załozyć gaz do niej. Czytałem pare tematów o tym, czy to prawd że lepiej zamontowac owy gaz do 105 konnego silnika niz do 115?? I drugie pytanie który gaz lepiej zamontować??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat posiadam AH rocznik 2004, silnik Z18XE. Jeśli myślisz o samochodzie z lat 2004 -2006, z całą odpowiedzialnością mogę polecic ten silnik. Tylko tankować czysty gaz, dokonywac okresowych przeglądów i w moim przypadku nie trzeba nic więcej robić. Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam merive 1,8 przy montażu lpg priorytetem był fachowy zakład a nie cena założyłem stag 300 premium przez ponad dwa lata zero problemów. Przeglądy i tyle pali 11 litrów. Kolega do vectry też 1,8 założył tanią sekfencję i masa problemów i na lpg i na paliwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuj tylko w dobrym zakładzie ... ja w do końca mies. mam zamiar zacząć jeżdzić na gazie ... montuje w miejscu gdzie kilka osób z mojego otoczenia montowało i wszyscy zadowoleni ( choć miałem zamiar zakładać w warsztacie na glinkach w bydgoszczy - polecany na forach)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! w czwartek założyłem BRC .... 2500zl

wogole z polecenia kilku znajomych pojechałem do gościa w bydgoszczy... (jak mój mechanik puźniej powiedział do najlepszego gazownika w mieście ) ... jak podjechałem pod ten niepozorny mały garażyk chciałem zwiać (ul jana brzozogłowego6)... pogadałem z "gościem" i zostawiłem fure .. zrobił i gra wszystko chodzi ... zbiornik 47L się zmieścił jak przejade troche to opisze jak dziła i czy coś go boli ... niech się ułoży :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyli Ci te ustrojstwa - flashlube ?

po jakim czasie sie przełącza na lpg przy takiej pogodzie jak teraz (-10'C)?

na ile stopni masz ustawione przełączanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednia dobrana instalacja sekwencyja do danego samochodu i dobry montaz nie sprawia problemow.....130 tys. na LPG i nic się nie dzieje..wymieniam regularnie filtry gazowe i raz tylko byla regenerowana listwa wtryskowa..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyli Ci te ustrojstwa - flashlube ?

po jakim czasie sie przełącza na lpg przy takiej pogodzie jak teraz (-10'C)?

na ile stopni masz ustawione przełączanie ?

 

witam

 

żadnego lubryfikatora nie zakładałem to jest pic na wode nic wiecej... poczytaj o tym "złotym środku" na wszystko i nic.... ten silnik radzi sobie bez tego (tak gazownik powiedział)

mi sie przełącza na LPG w sumie odrazu po odpaleniu zanim wżuce bieg.... bo ja mam webasto i zanim wsiadam do auta już mam nagrzaną fure i silnik sensor pokazuje 55'c grzane 30min przy temp -12'c (rano dziś spojżałem) jak jest cieplej ustawiam webasto na 20minut :brawo::kroli:

narazie sie "ustawia" na gazie puźniej na regulacje jade ...

zauważyłem że na niskich obrotach szarpie przy nagłym wcisnieciu pedału gazu (na benzynie nie szarpie)

i jak go troche przeciągłem na biegach to przy 120km/h był odzczuwalny brak/przerwa (chwilowa) w dopływie gazu (małe szarpnięcie -spadek mocy :-o ) i tak samo przy 140 zrobiło .... no i prosta się kończyła wiec po champlu :-P ale poczekam jeszcze niech sie ułoży na przeglądzie gazne sie z nim niech zobaczy o co loto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności