Skocz do zawartości

Szarpnięcie samochodem po odjęciu gazu


Gość mateusz2807

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz2807

Witam, jak w temacie, mianowicie jadąc samochodem gdy che zwolnic puszczam gaz i wyczuwalne jet nagłe szarpnięcie do przodu. Proszę was o pomoc w zdiagnozowaniu usterki. Samochód: Corsa c 2004 Z13DT.

Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Długo jeździsz tym samochodem? Jeśli nie, to po nagłym zdjęciu nogi z pedału gazu w dieslach silnik zaczyna hamować autem. Czasem takie odczucie nasila się, gdy są uszkodzone poduszki silnika, bądź luz w zawieszeniu. Choć przyczy może być więcej. Wyjaśnij jeszcze, czy to szarpie Tobą do przodu czy auto wyrywa jak by ktoś "odpalił dopalacze":)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz2807

Długo jeździsz tym samochodem? Jeśli nie, to po nagłym zdjęciu nogi z pedału gazu w dieslach silnik zaczyna hamować autem. Czasem takie odczucie nasila się, gdy są uszkodzone poduszki silnika, bądź luz w zawieszeniu. Choć przyczy może być więcej. Wyjaśnij jeszcze, czy to szarpie Tobą do przodu czy auto wyrywa jak by ktoś "odpalił dopalacze":)/>?

Dziekuję za odpowiedz. Wiec tak jak odejmuje nogę z gazu szarpie mną do przodu jedno nagłe szarpnięcie do przodu samochód hamuje poprostu. Wydaje mi się poprostu że powinien bardziej łagodniej hamować bez szarpnięcia. A jak wy macie w tym z13dt (1.3cdti) Jezdze tym samochodem juz prawie rok. Luzów na zawieszeniu tj. wachaczach nie mam. Mam natomiast odłaczony zawór EGR bo padł - na wiosnę chce zrobić z nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jeśli tak było od początku Twojej przygody z corsą to przy założeniu, że poduszki silnika są sprawne i zawieszenie też, może poprostu zbytnio zwracasz uwagę na tą sytuację. Musisz wziąc też pod uwagę, że waga silnika jest stosunkowo duża w porównaniu do masy Twojej corsy. Ja mam dwa auta (signum - duża i ciężka i astra-lekka) z tym samym silnikiem diesla. W astrze też odczuwalny jest moment zdjęcia nogi z gazu (głowy lecą do przodu), w signum jest dużo lepiej (większa bezwładność). Kontroluj sytuację i jeśli się będzie nasilać wtedy zacznij szukać przyczyny. Co do egr, wg mnie nie ma to żadnego związku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz2807

Jeśli tak było od początku Twojej przygody z corsą to przy założeniu, że poduszki silnika są sprawne i zawieszenie też, może poprostu zbytnio zwracasz uwagę na tą sytuację. Musisz wziąc też pod uwagę, że waga silnika jest stosunkowo duża w porównaniu do masy Twojej corsy. Ja mam dwa auta (signum - duża i ciężka i astra-lekka) z tym samym silnikiem diesla. W astrze też odczuwalny jest moment zdjęcia nogi z gazu (głowy lecą do przodu), w signum jest dużo lepiej (większa bezwładność). Kontroluj sytuację i jeśli się będzie nasilać wtedy zacznij szukać przyczyny. Co do egr, wg mnie nie ma to żadnego związku.

 

Dzieki za mądrą propozycje może masz racje z tym. Mam jeszcze dwa pytania:

1.PO wcisnieciu sprzęgła podczas np podjezdzania w korku słyszysz jak wyciskasz sprzęgło takie cykniecie z okolicy sprzęgła, tak jakby spręzyna odbiła od dwumasu?

2.Od czasu do czasu słychać takie cykanie na biegu jałowym takie chrobotanie nie wiem jak to nazwać tak jak by koło dwumasowe cykało czy coś. Otrzywiście tylko przy puszczonym sprzęgle tak słychać w zależności jak siądzie. Rejstrujesz coś takiego u siebie?

Edytowane przez mateusz2807

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie. W signum kończy się dwumasa i wydaje wyraźne dzwięki na biegu jałowym, zwłaszcza gdy jest zimna. Przy ruszaniu czuć jak szarpie i autko wpada w wibracje. W astrze nic takiego się nie dzieje poza ślizganiem się sprzęgła (ale to akurat efekt uboczny podniesienia mocy). Samo "cykanie" może wydawać pedał sprzęgłą lub sprężyna która go tam trzyma. U mnie w astrze skrzypiało jak stare drzwi. Nasmarowałem i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności