Skocz do zawartości

Pozornie kłopot z akumulatorem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z Signum 1.9ctdi 150km,a dokładnie z jego rzekomo radiem(tak ocenił mechanik).Rozpoczęło się od rozładowanego aku.Po naładowaniu pochodziłcały dzeń i rano ponownie kabelki od innego aku w ruch.Samochód pogodzinie zaczął pracować w trybie awaryjnym.Zatem mechanik...ten stwierdził,ze to regulator napięcia i wymienił kasując 3,5 stówki,ale nadal nic się nie zmieniło, bo stwierdził, że nadal coś rozładowuje akumulator i on ocenia że to jest radio i zanim wyjdę z samochodu - radzi-muszę teraz ręcznie wyłączać radio to bedzie ok.Odebrałem samochód i pod domem że po około 15min.samoczynnie załaczył się wyświetlacz informacyjny(u mnie duży kolorowy).Więc wyłączyłem go ponownie za pomocą potencjometru glośności radia i czekam.Po ok kolejnych 15min.to samo.Wyjąłem bezpicznik odpowiadający za radio i nawigację i póki cojest ok.Czy może spotkaliście się z takim problemem a jeśli tak to proszę o pomoc w rozwiązaniu.Dziękuję z góry za radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właczył się samoczynnie wyświetlacz ale nie ma na nim żadnych informacji.Mierzyłem miernikiem gniazdo bezpiecznika nr.1 odpowiadającego za radio i nawigację i okazuje się że kiedy samochód pozornie jest wyłaczony a przynajmniej wszystko na to wskazuje tam miernik pokazuje powyżej 1 ampera natomiast kiedy właczę radio i dodaje głośności to wzrasta powyżej 4 amper.Co robić pozatym że pojechać do serwisu opla i dać się skasować na conajmnie 600zlotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jeśli masz możliwość to posprawdzaj połączenia gniazd w wyświetlaczu. Jeśli to nie pomoże, to przyczyna może tkwić w "zimnych lutach" w samym wyświetlaczu. Jestem energetykiem nie elektronikiem ale pamiętam ze szkoły, że nóżki wolne w układach scalonych powinny być albo uziemione albo na potencjale (jakoś tak:)). Jeśli tak nie ma, to potrafią zmienić swój stan wyjściowy losowo co może powodować nieporządane działanie. Czy robiłeś diagnostykę samego wyświetlacza np. op-comem? Może jakiś przycisk się zwiera (kiedyś w fiacie miałem tak, że zimą zapalało się samoczynnie światło stop - zwierał się pod wpływem niskiej temp. włącznik stopu) Sprawdź na początek czy to ma związek ze zmianą temp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności