Skocz do zawartości

na lpg OK na Pb słaba


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość master22221

Mozliwe 3 przyczyny związane z LPG:

 

1 - zwężka w dolocie=mniej powietrza, mniejsza dawka paliwa

2 - ECM silnika X16XEL tworzy adaptacje dla LPG, które nie pasują do benzyny

3 - zabrudzone dysze wtryskiwaczy z powodu rzadkiego uzywania benzyny

 

Pierwszego powodu nie wyeliminujesz, chyba, że zmienisz instalację na sekwencję.

 

U mnie wyraźny jest powód nr 2 - występuje tylko na zimnym silniku, gdy auto jedzie na mapach z LPG (po nagrzaniu silnika dokładnie do 80*C zaczyna się korekcja map wtrysku: parametry O2 Integrator oraz BLM). Pomóc może zamontowanie układy odcinającego zasilanie (reset) od ECM po 30s od wyłaczenia silnika (mam coś takiego). Pomóc może też ustawienie właściwego kształtu emulacji sondy lambda (u mnie lepszy od standardowego jest niesymetryczny H/L=800ms/600ms). Najlepiej stosować oba rozwiązania.

 

Wtryskiwacze można wyczyścić po wymontowaniu w myjce ultradźwiękowej, lekko zabrudzone - dodatkiem STP czarnym do benzyny i jazda kilkadziesiąt do kilkaset km na benzynie w zależności od stopnia zabrudzenia.

 

Możliwe też jest, że benzynę w baku masz zestarzałą, z której lotne składniki odparowały, a zawierającą wodę, która w nocy skrapla się w zimnym baku. Dlatego mając LPG należy tankować mniej, a częściej, np. jak zapali się rezerwa, wlać 5 l i jeździć do następnej rezerwy.

 

Mozliwa jeszcze jest nieszczelność w dolocie lub uszkodzenie MAP sensora, ale czułbyś to również na LPG.

 

Może też masz zabrudzony filtr benzyny - mimo, że jeździmy na LPG, pompa cały czas przepompowuje przez filtr do listwy paliwo, które wraca przelewem do baku.

 

I wiele, wiele innych...

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam, podepne sie pod temat.

 

mam astre f 1.6 8v 93r. z instalacja LPG. jezdze glownie na gazie, na benzynie niewiele, czasami tylko zapobiegliwie. ale mam problem, jak zaleje np. 10 litrow benzyny to wskazowka dochodzi oczywiscie do tej pierwszej kreski i jest fajnie, ale nawet jezdzac na samym gazie benzyny stopniowo ubywa, przez 2 tygodnie (ok.400- 500km wtedy przejezdzam) jakies 5 litrow, polegajac na wskazniku. zalewalem juz kilka razy i zawsze jest tak samo.

 

a i jeszcze jeden problem - wtedy kiedy silnik jest zimny na benzynie po prostu nie da sie ruszyc - jak chodzi na luzie to moge go gazowac ile wejdzie i nic sie nie dzieje, ale jak chce ruszyc to traci moc, gasnie, gdy juz sie uda z naduzyciem sprzegla, to po wrzuceniu 2 biegu szarpie calym samochodem. musze niestety zawsze czekac troche az sie rozgrzeje i dopiero moge normalnie jechac, co jest bardzo uciazliwe. wymienialm 4 dni pasek rozrzadu, napinacz i termostat i silnik grzeje sie do pierwszej kreski na wskazniku, kolejna to 90st, ale jej nigdy nie osiaga, a termostat kupilem wahlera.

 

dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Mam podobnie jak kolega powyżej tzn pow ymianie termostatu przy okazji wymiany rozrządu w astrze X16SZR najpierw temperatura po ruszeniu na zimnym silniku po przejechaniu 5-6 km dochodzi do 92-95 stopni a nastepnie podczas plynnej jazdy spada do 70 tj. gornej kreski z tych dwoch dolnych i tak trzyma caly czas, Co ciekawe jak jade na benzynie to temperatura trzyma powyzej 80 ale do 90 sie nie zbliza. Nie wiem co moze byc przyczyna - czy moze to byc wina czujnika? prosze o rady czy ktos z was mial podobne problemy. Z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam tak samo jak Ty kolego z tą temperaturą... ale termostatu nie wymieniałem, stało mi się tak po wymianie płynu chłodniczego na lepszy. Nie widzę jednak sensu wymieniać termostat tym bardziej że spalanie za równo na PB jak i na gazie mam niemal że wzorowe. Być może to wina czujnika (nie mylić z czujnikiem odpowiadającym za załączanie się wentylatora). Nie chce mi się tego ruszać, na razie jeździ idealnie więc nie ma co się głowić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności