Skocz do zawartości

kierownica przechylona lekko na prawo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

prosze o pomoc.

Zauwazylam wczoraj, ze kierownice mam leciutko przechylona w prawa strone. Samochod jedzie prosto, ale kolumna kierownicy nie jest idealnie prosta. To raczej nie zbieznosc, bo mialam inne objawy.

Zauwazylam to po zmianie opon na nowe zimowki, czy to moze miec jakis zwiazek?

I jeszcze jedno, ostatnio zaliczylam spory dol, wpadlo mi lewe przednie kolo, ale po tym nie zauwazylam zmiany w jezdzie, ogladam od spodu, jest zdrowo walniete, ale konstrukcja raczej nie uszkodzona.

Co to moze byc?

Blagam, pomozcie:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to moze byc?

Blagam, pomozcie:-)

Należałoby najpierw sie przywitać Link

 

Należałoby podjechać na zbieżność i geometrię, ewentualnie najprostsze rozwiązanie, ściągnąć kierownicę, przekręcić o 1 ząbek i założyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąć kierownicę, przekręcić o 1 ząbek i założyć :)

moim zdaniem to zdecydowanie najgorsze rozw. choćby z tego wzgl. że nikt kiery nie przekładał (tak zakładam). Trzeba szukać w podwoziu.

Może skrzywił się drążek kierowniczy lub cały wahacz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie autka w stacji diagnostycznej. tam znajdą przyczynę i powiedzą co zrobić by wszystko było na swoim miejscu :):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogło być tak, że fachowcy ustawiali zbieżność. Ale nie ustawili kierownicy idealnie posrodku lub jej nie zablokowali na czas kręcenia drążkami kierowniczymi. Zbieżność jest Ok tylko kierownica jest krzywa,a auto jedzie na wprost.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylam to po zmianie opon na nowe zimowki, czy to moze miec jakis zwiazek?

też mi sie zdarzały takie przypadki,zwykle jest to związanie z nierównomiernym zużywaniem się bieznika i(pytanie tylko czym jest ono powodowane :) )po zmianie na zimowe/letnie i do tego w przypadku jak jeszcze wulkanizator ,poprzestawiał, rozmieszczenie opon

jestem za opcją kolegi huri_khan

należy to sprawdzić a jak chcesz mieć już ,zaraz to sobie przestaw o ząbek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo samochód miał jakieś kuku zrobione w najlepszym razie mógł uderzyć w krawężnik zimą, albo wjechać w jakąś dużą dziurę na drodze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi:) Okazalo sie, ze byl wachacz do wymiany, trzpien i dwa laczniki stabilizatorow.

Zeby nie bylo za prosto, po zrobieniu geometrii okazalo sie, ze nadal mi cos sciaga, choc ogolnie to byla poprawa, wiec przekladali opony, i dopiero po przelozeniu przednich na tyl jest OK.

Dziwi mnie to, bo opony z przodu byly nowe, nie mam pojecia, jak to sie dzieje, ze nowe opony, a samochod krzywo jedzie?

A moze powinnam je reklamowac?

I jeszcze powiem, ze po zrobieniu tego wachacza, jadac raptem uslyszalam postukiwanie, tak sobie stukalo gdzies w podwoziu bez zwiazku jakby z droga (czy dol, czy skret, czy prosto itp), wiec spytalam, co jest grane. Zasugerowalam, ze moze czegos nie spieli, nie przykrecili itp, ale wlasciciel warsztatu sie oburzyl, ze to niemozliwe. Potem mi powiedzial, ze kamien wpadl, ale to chyba jakas sciema, co?

No, w kazdym razie juz nie stuka:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Jesli to nowe opony i przebieg niewielki to radzilbym jak najszybciej je tj. opony zareklamowac, choc po przeczytaniu powyzszej wypowiedzi sklanialbym sie bardziej do zmiany warsztatu.

Pozdrawiam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności