Skocz do zawartości

Astra G - parujące szyby


Gość schoolboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zapewne wielu osobom ten temat wydaje się już nudny, jednak przejrzałem wszystkie dotyczące szyb na forum i żaden do końca nie pasuje.

 

Otóż tak jak w poprzednich wątkach, szyby parują okropnie (Astra G 1.6 75KM, X16SZR, 1999r., Klimatyzacja). Dywaniki są suche, filtr kabinowy jak i jego okolice sprawdzane - sucho jak pieprz. Silniczek obiegu wewnętrznego działa. Szyby parują nawet jak jadę sam, nawiew chodzi na 4. prędkości bez przerwy praktycznie. Parowanie dotyczy wszystkich 6 szyb. Jest to bardzo uciążliwe, nawet już włączenie klimy nie pomaga.

Nawiew jeśli grzeje to parują, potem zmienię na zimne, to odparowują na chwilę i parują od nowa. Nie mam już siły do tego, nie wiem co mam robić. Dodam też, że ubywa mi na potęgę płyn chłodniczy, w ciągu 2óch miesięcy poszły prawie 4 butelki, staram się jednak dolewać regularnie.

 

Prawdopodobnie (nie wiem czy to może mieć związek z w/w problemem) mam do wymiany termostat, gdyż silnik mam niedogrzany. Ostatnio jechałem z Wrocławia do Zakopanego i osiągnął ok. 85 stopni stojąc w korku - dosłownie kilka dni temu, jednak gdy korek się rozładował, temperatura spadła. Podczas normalnej jazdy wskaźnik temperatury w ogóle się nie podnosi.

Czy wymiana termostatu załatwo sprawę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bym szukał zródła ubytku płynu(4 butelki to duzo)a potem dopiero wymienił termostat nalepiej orginał.Z nawiewów nie czuc zadnego zapachu?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bym szukał zródła ubytku płynu(4 butelki to duzo)a potem dopiero wymienił termostat nalepiej orginał.Z nawiewów nie czuc zadnego zapachu?

Śmierdzi, ale tylko wtedy, gdy wyłączę klimę. Przed włączeniem jest OK, jak klima chodzi też OK, ale jak się ją wyłączy to nie da się wysiedzieć.

 

 

obieg musisz mieć ustawiony na zewnętrzny

I tak i tak parują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może nazbierało się pełno syfu po podszybiem?? Musisz odkręcić plastik i zobaczyć, czasami nazbiera się tam pełno syfu, typu liście itp itd.

To wszystko gnije i szyby nie miłosiernie parują, w dodatku ten smród.

Powodzenia :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, pisałeś że silniczek od zmiany obiegu słychać. Czy idzie za tym słyszalna zmiana ze powietrze szumi inaczej.

Może jest tak że silniczek zmienia pozycje ale klapy sterujące stoją w miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marta7771

U mnie też mega parowały, pochłaniacze wilgoci pomagają, takie małe torebeczki z kulkami do powieszenia, rzucenia w aucie, mam chyba z 5 rozłożonych i faktycznie jest o niebo lepiej, są tzw. antypary do psikania na szyby, albo wcierania, ale nie probowałam, jak ktoś probował niech się podzieli opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności