Skocz do zawartości

Silnik Benzyna 2,2 WYKRES momentu


Gość Pituś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy mogę Was prosić o pomoc w znalezieniu wykresu przebiegu momentu i mocy w funkcji obrotów silnika 2,2 benzyna i 3.0 też mnie ciekawi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sam sobie odpowiadam ale może jeszcze kiedyś to kogoś zainteresuje to polecam stronę:

http://www.rri.se/popup/performancegraphs.php?ChartsID=345

 

widać charakterystykę silnika

 

podają także sporo informacji trakcyjnych

w tym m.in. rozdział obciążenia na osie: 59 / 41

 

PS. różnica co do danych producenta mieści sie w normie wśród innych badanych pojazdów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszło że Sam znalazłeś informację , ja tej strony nigdy wcześnie nie widziałem.

 

ciekawiło mnie bardzo więc cóż mi pozostało jak postarać się ;-)

 

chciałem wiedzieć jaki jesr zakres użytecznych obrotów tego silnika

bo 'miejsce' gdzie moment osiąga maximum nie mówi nam wszystkiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pituś, a czy byłbyś tak łaskaw i wrzucił link do tego ale dla silnika 3.0 wraz z prostą analizą (łopatologicznie).

 

 

chciałem wiedzieć jaki jesr zakres użytecznych obrotów tego silnika bo 'miejsce' gdzie moment osiąga maximum nie mówi nam wszystkiego

 

 

To, co powyzej napisałeś to wręcz sedno praktycznego użytkowania danego silnika, dlatego chciałbym Cię prosić o taką (Twoją) analizę w oparciu o dane z znalezionej przez Ciebie stronki, ale dla 3.0v6.

 

Gdy tylko znajdziesz chęci i czas :prosze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pituś, a czy byłbyś tak łaskaw i wrzucił link do tego ale dla silnika 3.0 wraz z prostą analizą (łopatologicznie).

 

To, co powyzej napisałeś to wręcz sedno praktycznego użytkowania danego silnika, dlatego chciałbym Cię prosić o taką (Twoją) analizę w oparciu o dane z znalezionej przez Ciebie stronki, ale dla 3.0v6.

 

Gdy tylko znajdziesz chęci i czas :prosze:

 

ale mi miodu do uszu nalałeś :-D

 

chęci to są i po takiej prośbie to nie sposób odmówić :P

Niestety na tej stronie nie ma dokładnego wykresu 3.0 z Sintry :-(

-muszę popatrzeć gdzie indziej w sieci za wykresem momentu tego 'osłabionego' 3.0 24V

 

NATOMIAST

w załączeniu WŁASNA interpretacja graficzna zestopniowania skrzyni biegów R4 2.2 benz w oparciu o wykres momentu.

 

PS. dla mniej wtajemniczonych:

w zakresie osiąganego wysokiego momentu (zielone) każdy potencjalnie silnik pracuje z małym 'obciążeniem wewnętrznym' (zużyciem)

osiągając przy tym dużą sprawność pracy (duża siłę przy małym jednostkowym zużyciu paliwa w niskim zakresie)

post-38304-0-47490100-1364643844_thumb.jpg

Edytowane przez Pituś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności