Skocz do zawartości

Corsa d opc


Gość Michcio

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ja go nie wymieniałem tylko kumpel i się tak jak piszesz skręcił.Właśnie teraz smochód pracuje jak wczesniej czyli jak pszółka.I nareszczcie jest cisza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha....to spoko.Ale wczesniej powiedziales ze dobiega "buczenie" z okolicy chlodnicy.A ja na filmiku slyszalem takie"terkotanie" zupelnie jak w dieslu dlatego zwrocilem na to uwage.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszaleś ale jeszcze jak auto było dobrze rozgrzane to buczało z okolic chlodnicy i z węży wodnych aż się przerazilem ale już jest spoko.A tak a propo czemy ten filtr się skręcił przecież był ok na wielkość jak ja wymienialem boscha nie filtrona to wszystko było ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Moglo byc tak jak napisalem we wczesniejszym poscie.Jakos krzywo wlozony,nie osadzil sie symetrycznie do obudowy filtra i przy zakrecaniu sie zdeformowal.A moze byl odwrotnie wlozony?.Ten filtr tak wyglada jak na zdjeciu wiec jest opcja wlozyc go odwrotnie.Defacto filtr jezeli zostal zle wlozony i zostal zdeformowany to mogl spowodowac opory przy przeplywie oleju a on sam z siebie nie powinien wydawac dziwnych dzwiekow(buczenia).Problem wg mnie mogl tkwic w czyms innym.Np w glosniejszej pracy pompy oleju ktora mogla miec problem z obiegiem oleju w silniku.Probuje juz roznych domyslow bo sytuacja jest ciekawa a przyczyna takiego stanu rzeczy musi gdzies byc.Szkoda ze ja ostatnio nie wymienialem filtra osobiscie tylko mechanik to wtedy bym wiedzial w czym mogl tkwic problem.

 

Pozdrawiam.

post-20406-0-83031900-1360318718_thumb.jpg

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że z tą usterką wogóle nigdzie nie jeżdzilem tylko auto stało w garażu i czekał na diagnozę.Bo bym tylko sobie niezłych szkód narobil.No tak ten filtr wygląda i u mnie był dobrze założony tylko mi dziś mechanik powiedział że ten filtrona był o kilka milimetrów większy niż orginał bo je porównał.Ja też jestem w szoku a jeszcze bardziej jak ten filtr zobaczyłem no wyglądał tak jak by go silnik chciał zassać do środka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,

mam problem ze swoja Corsa D OPC. Mianowicie jadac np na 2
biegu ok 2tys obrotow chce nagle przyspieszyc wiec gaz w podloge a Corsa
nic. Po chwili dopiero zrozumiala ze chce przyspieszyc ale i tak powoli
sie zbiera, dopiero tak powyzej 3tys zaczyna lepiej ciagnac. Macie jakies
pomysly co to moze byc?
Tak wiec z moich obserwacji wynika, ze jest
duze opoznienie na nacisniecie pedalu gazu oraz zachowanie jakby
maksymalny moment byl ponad 3 tysiace, a wg producenta nastepuje on przy
ok 1950rpm. Tak wiec cos jest chyba nie tak.

 

Pomiary wykonane po dwa na biegu 2 i 3.

Pomiary na biegu 2:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c89a364a5fcd1ac.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e04ea9cac3e0c06.html

Pomiary na biegu 3:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7e939d9eeb7c77a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14b259c4c3e9489e.html

Jestescie w stanie cos wywnioskowac z tych wykresow? Potrzeba jakies inne bloki pomiarowe?

Aha, sprawdzilem i komputer nie pokazuje zadnych bledow...


Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności