Skocz do zawartości

Stukanie w silniku opel tigra


Gość jacenty5620

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacenty5620

Witam. Jakieś 2 miesiące temu oglądałem auto Opla Tigre. Wszystko działało dobrze i nie było z nią jakiś problemów. Dzisiaj pojechałem ją kupić i od razu po odpaleniu zaczęło coś dziwnie stukać. Ale samochód po tamtym czasie co ja go sprawdzałem w ogóle nie był używany ani uruchamiany. Chciałem zapytać teraz co mogło się stać jak ostatnim razem wszystko było ok a dziś po pierwszym uruchomieniu od razu stukało. wyglądało jakby nie było oleju lecz po dolaniu 4L dalej stukają. Odpalałem go kilka razy na chwilę bo tak mi doradzono ale nic nie pomogło. Jeżeli ktoś orientuję się co mogło tak nagle się stać będę wdzięczny za odpowiedź. Może przez mrozy które były przez ten czas. A dodam że lampka od oleju zaczęła także mrugać a wycieków żadnych nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacenty5620

Tak 4. Jak wlałem 2l i odkręciłem korek od wlewu to nie było widać jakby olej był i wlaliśmy resztę. Dziwnie na biało też kopcił trochę no i wydawało sie jakby gdzieś pryskał chyba olej bo co jakąś chwilę śmierdziało z silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlałeś cztery litry to znaczy że silnik był suchy- więc sobie odpuść tą Tigrę.

A stukanie było spowodowane zapewne brakiem oleju w hudropopychaczach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacenty5620

No ok. Ale tak jak pisałem samochód nie był używany w ogóle więc nikt tego nie zepsuł. Na ta chwilę podejrzenia padają na uszczelkę. Przy pierwszym odpaleniu po tym czasie a auto stało cały ten okres zimowy nieużywane pewnie pod wpływem ciśnienia coś poszło. Ale dzięki za odpowiedź i na pewno dam znać co wyszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek z oplem tigrą 1.6 stukało coś w silniku 1L oleju dolewał na miesiąc podejrzenie było na popychacze hydrauliczne po rozebrani silnika okazało się pierścień ogniowy pęknięty.Tłoki miały owal do 3 dych 196 tyś przebiegu. silnik kupa złomu.Koleś się uparł że chce ten silnik remontować.Zrobiłem wszystko od podstaw silnik w drobny mak nowe (uszczelki tłoki pierścienie panewki głowica kompletny remont) koszty remontu przerosły cenę samochodu koleś płacił to zrobiłem

Ja bym taki silnik co opisałeś omijał z daleka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacenty5620

No nie chcę go tak od razu przekreślać. Znajomy mechanik zerknął tak z wierzchu i mówił że to może uszczelka pod głowicą a dodam że zaczęła kopcić na niebiesko. Czekam na miejsce i idzie na warsztat to się okaże co tam go boli ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności