Skocz do zawartości

vectra c zawieszenie tył - dziwny odgłos, pukanie?


Gość kapitanbomba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitanbomba

Witam.

Problem z tylnim zawieszeniem w moim aucie, tył po stronie pasażera. Mianowicie - jadąc, i wjeżdzając w dziurę, niewielką, czy np przy lekkim podbiciu auta na nieruwności, z tyłu po stronie pasażera słychać, jakby się...przewałały belki z drewnem. Nie jest to pisk <tak jak tuleja wahacza>, tylko taki łomot, może obijanie. Amortyzatory mam w porządku, potrafię to sprawdzić na tyle na ile umiem. Jak przejeżdżam przez próg, wolno, na 1szym biegu, nie ma tego stukania z tyłu - musi być deko większa prędkość.

Byłem ostatnio w stacji diagnostycznej na kanale - gość kazał pobujać autem, i stwierdził że gumy stabilizatorów z tyłu do wymiany.

Nie wiem czy to jest akurat przyczyna, bo te odgłosy mam, jak auto mi się podbija, a nie kołysze...

Jeżeli chodzi o prowadzenie pojazdu czy stabilność w trakcie jazdy - jest okej.

Aha 0 bagażnik uprzątnąłem, zatem to nie graty w bagażniku tak latają i hałasują :)

Proszę o jakąś pomoc.

Dzięki pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie. TO nie był żart. Może np pływak w butli hałasuje. Wsadź iogoś do bagażnika niech lokalizuje skąd ten dźwięk:) Pomsł może głupi ale może będzie skuteczny. Ja u siebie w signum też długo walczyłem z zawieszeniem z tyłu.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem ostatnio w stacji diagnostycznej na kanale - gość kazał pobujać autem, i stwierdził że gumy stabilizatorów z tyłu do wymiany. Nie wiem czy to jest akurat przyczyna, bo te odgłosy mam, jak auto mi się podbija, a nie kołysze...

 

A ja myślę, że od tego powinieneś zacząć. Opcja najprostsza i najtańsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo prawdopodobne .. mialem podobnie, do tego może być ułamana końcówka sprężyny oraz tzw. banany, ale wtedy czułbyś dyskomfort lekkiego uciekania podczas szybkiego przejeżdżania zakrętów

wymiana gum jest najtańsza :) .. warto spróbować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

dzięki za informacje.

u mnie w zasadzie tylko ten stukot na podbiciach czy dołkach jest irytujący...auto zachowuje się dobrze, czy to na zakrętach czy innych nierównościach - w sensie prowadzenia czy sterowności.

za "chwilę" będę wymieniał tarcze i klocki z przodu, wymienię wtedy te gumy z tyłu. mam nadziję, że przypadłość zniknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość cinecki1988

Czy uporałeś się z problemem ponieważ mam bardzo podobny "głuchy" stukot z okolicy tylnego prawego koła...byłem na szarpakach na stacji diagnostycznej i nic nie pokazało, żeby wahacze były zużyte, wymieniłem właśnie amortyzatory,z bagażnika wszystko powyjmowane.Tarcze i klocki wymieniane ok 30 tyś km temu. Samochód jest sztywny w zakrętach,dobrze się prowadzi i nie wiem co robić dalej ;/

Edytowane przez cinecki1988

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, bylibyście w stanie się podzielić odpowiedzią na to pytanie? Byłem już na 3 różnych stacjach diagnostycznych, sam także próbowałem z kanału dojść co to za dźwięk i nic... ;/ A podczas jazdy taki sam stuk jak opisywaliście we dwóch (kapitanbomba i cinecki1988)... Całego zawieszenia na chybił trafił wymieniał nie będę, bo to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności