Skocz do zawartości

Niefabryczne radio Meriva A?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-) To mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli temat już gdzieś był, a ja go nie znalazłem, to bardzo przepraszam za zaśmiecanie i proszę o wskazanie odpowiedzi :-)

Otóż 4 tygodnie temu zakupiłem Merive A z 2006 roku. Z poprzedniego autka, zostało mi radio Pioneer DEH-6400BT, które chciałbym podłączyć w miejsce fabrycznego. Właściwie temat wałkuję sam od tygodnia czasu, ale do konkretów raczej nie doszedłem.

Z moich obserwacji:

Na pewno będę potrzebować ramkę 1DIN, zamówiłem więc dokładnie taki zestaw:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2988376521
Tu pytanie: o ile przydadzą mi się kluczyki do wyjęcia radia fabrycznego, to czy będę musiał podpinać ten separator antenowy? czy kostka quadlock (cokolwiek to jest :-) ) będzie potrzebna? No i jak widać to sama ramka.. a jak to się ma trzymać wewnątrz? w sensie jak to zamocować? przeciez w środku zostaje dziura 2DINowa.. mam jeszcze półkieszeń do tego Pioneera. Juz wiem, że zabawa z podpinaniem sterowania z kierownicy kosztuje ok360PLN więc sobie podaruje (bo podobno po CANie). Ktoś gdzieś w internecie pisał, że sygnały kostki ISO też są obsługiwane przez CAN. Więc nasuwa się pytanie, co z zasilaniem? W jaki sposób to wszystko popodpinać żeby działało?

Bardzo proszę Was o pomoc, ewentualne foto story co i jak, bo swoją przygodę dopiero zaczynam z Merivą :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System mocujacy.. tak posiada metalowe elementy, ktore sie odgina, natomiast zastanawia mnie wciaz, co z dołem tej ramki? bo przeciez pod spodem nie bedzie do czego jej przyczepic, bo jest dziura (otwor jak kto woli) wielkosci jeszcze jednego radia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, nie skumałem :) Powiedzcie mi jeszcze, czy ten zestaw, do którego link dałem - czy to będzie pasować? Kolor tej konsoli to taki w sumie grafit metallic..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wątpliwości to samą ramkę zakup w najniższym sklepie car-audio lub podobnym. Będziesz miał możliwość porównania na miejscu czy kolorystycznie pasuje.

Pozostałe elementy też można kupić bezproblemowo osobno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie w Krakowie nie znalazlem takich czesci :( Bylem dzis w sklepie car audio to gość szukał, ale koloru jak to on określił "antracyt" nie ma bo to rzadkość.. to jego slowa :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności