Skocz do zawartości

Rozrusznik - buczenie. Proszę o pomoc.


Gość Terazniejszy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Terazniejszy

Witam.

Mam Opla Corsę 1.2 16V, od niedawna z instalacją LPG.

Dzisiaj rano poszedłem ją odpalić po dniu przerwy. Niestety, podczas odśnieżania skończyła się benzyna i samochód zgasł. Spróbowałem uruchomienia w trybie awaryjnym - na zasilania LPG, ale wtedy rozrusznik nie chciał zaskoczyć. Poszedłem więc na stację po benzynę, wróciłem, wlałem i.. nic. Rozrusznik nie chwyta. Po przekręceniu stacyjki słychać tylko takie 'tyknięcie' i koniec. Po kilku próbach uruchomienia - niby chwycił na 2 sekundy i zgasł. Teraz, kiedy przekręcam kluczyk i chcę uruchomić auto, rozrusznik nie 'łapie', tylko słychać takie dziwne buczenie (?) z przodu.

Co się mogło stać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Sprawdz bezpieczniki, ewentualnie jakiś przekaźnik od pompy paliwa lub rozrusznika. Możliwe że rozrusznik padł lub coś go blokuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Terazniejszy

Dzięki za odpowiedzi.

Akumulator jest sprawny, myślę, że to coś z rozrusznikiem.

Tak jak wspomniałem - najpierw przy przekręceniu kluczyk słychać było 'pyknięcie' i koniec. Po którymś razie - zmieniło się to na 'buczenie'.

Dziwne, że rozrusznik siadł, przecież odpaliłem rano auto bez problemu.

A może powodem był brak paliwa i pompa paliwowa padła ?

Albo to wynik próby awaryjnego odpalenia na LPG ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Terazniejszy

Witam ponownie.

Słuchajcie - wczoraj zaholowałem samochód do elektryka, on stwierdził, słuchając objawów przy próbie zapalania, że to bendix, ale da znać, jak zdiagnozuje.

Po jakimś czasie dzwoni, że jest problem, bo okazało się, że nie może przepchnąc auta na biegu, coś blokuje auto. Na luzie wszystko ok, bo przecież auto było holowane, ale jak na biegu chciał przepchnąc auto - nie dało się.

 

Co to może być ?

Czyżby rozrząd strzelił wcześniej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

 

Po jakimś czasie dzwoni, że jest problem, bo okazało się, że nie może przepchnąc auta na biegu, coś blokuje auto. Na luzie wszystko ok, bo przecież auto było holowane, ale jak na biegu chciał przepchnąc auto - nie dało się.

 

kolego, po co głupie żarty ?

a po co ma przepychać auto na biegu ?

przecież jak włączy bieg, to blokuje - to jest oczywista oczywistość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Terazniejszy

Żarty ?

 

Nie wiem, po co ma przepychac auto, w każdym razie mówi, że nie mógł przepchnąc auta na 4 biegu, bo coś blokuje silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mechanik jest genialny! chcę przepychać na biegu? przecież to normalne że nie przepchnie, ciekawe czy zdarzyło mu się odpalać auto z popychu na 2 biegu? jak by na biegu przepuszczał choć to nie możliwe w przypadku skrzyni manualnej to by nie było możliwości odpalenia auta na 2 biegu;), rozrusznik albo jest mocno zabrudzony i nie bangla wówczas pomoże wyczyszczenie go! albo trzeba będzie naprawić!, a przy okazji nie wiem czy nie sfajczyłeś pompy paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności