Skocz do zawartości

Za niska temperatura ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie skad ten nalot sie bierze i co jest przyczyna.

Jedna z przyczyn jest jazda na odcinkach kilkukilometrowych

 

a termostat wymieniałem i nie ma poprawy...

cos gdzies kiedys obiło mi sie o uszy,że moze stabilizator napięcia w desce rozdzielczej zle działa,nie wiem,nie chce sie wymądrzac,bo niczego nie jestem pewien w tym zagadnieniu. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

P.S Jesli wskaznik paliwa zaniza poziom,to moze byc wina stabilizatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nadmienię też, że moja asterka powolutku się nagrzewa.... bardzo powolutku. Przy temperaturze na zewnątrz okolo 0'C musze przejechać przynajmniej 5km żeby wskazówka temperarury drgnęła chociaż, i żeby zaczęło lecieć letnie powietrze z nawiewu. Ogólnie ogrzewanie jest kiepskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, mam cos takiego od momentu zakupu samochodu. jakis czas temu wymieniłem termostat i dalej to samo sie dzieje tj. wskazówka temp utrzymuje sie miedzy niebieskim polem a pierwsza biała kreska. w zimie pokazuje nieco mniej

A termostat wymieniany był razem z obudowa, czy sam wkład?:shock:? - jesli sam wkład to tu moze byc przyczyna - nieszzcelnosc termostatu w gniezdzie obudowy - przerabialem to w corsie - obylo sie bez wymiany termostatu - wystarczylo lekkie dotarcie, troszke przeszlifowac tu i tam i juz jest ok - i koszty 0zł :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arty, no dales mi troche do myslenia. jak bede wymieniałrozrzad to lookne czy nie ma zadnych wzerow w obudowie. pamietam ze byl jakis problem z uszczelka i musialem zalozyc stara.

ok dzieki!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam bez obawy wskaźniki temperatury oszukują, jedyny sposób sprawdzenia prawidłowego działanie to podłączenie pod techa i sprawdzenie tego na wizualizacji danych. dla twojego silnika początek otwarcia termostatu to 92C

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Astrze 1.4 8V także mam ten sam problem.Pokazuje mi temperaturę w granicach 30-50 stopni.Latem miałem 70-80,w korkach 90 do 100.Z tym że latem miałem spalanie w normie,a teraz przy jeździe po mieście na krótkich odcinkach,pali mi w granicach 13 litrów gazu.Instalacje gazową miałem regulowaną,i raczej to nie jest jej wina,bo autko na gazie pracuje ładnie,równiutko,idzie bezproblemowo.Nie wiem już sam,może to po prostu skutki jazdy w korkach,na niedogrzanym silniku.Wszystko wskazuje na termostat,ale dziwi mnie to że nie mam najmniejszych problemów z ogrzewaniem.Przejadę z kilometr i w autku robi się cieplutko,a po 2-3 kilometrów,to już prawie sauna :),tylko szybki parują jak jest wilgoć na zewnątrz.Mógłbym w zasadzie wymienić w ciemno ten termostat,ale musiałbym się grzebać przy rozrządzie,a to mi się nie uśmiecha.

Przy okazji mam pytanko o wiatrak chłodzący silnik :-Przy jakiej temperaturze powinien się włączać?Latem miałem raz temp. ok 110 i wiatrak się nie załączył?Czy może to być przyczyna tylko jakiegoś czujnika,który załącza ten wiatrak?

Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chyba tez wskaznik temperatury oszukuje, bo po rozgrzaniu silnika pokazuje temperature na pierwszej kresce i tak trzyma, a termostat byl wymieniany jakies 2k km temu. wentylator zalacza sie wtedy, gdy wskaznik pokazuje temp. ok 95st.

 

dziwnie dziala tez wskaznik poziomu benzyny, ktory opada troche po odpaleniu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Hmm a mi dzieje się ostatnio coś dziwnego... temperature mam ok bo 90 stopni +- 1 ale od razu po uruchomieniu silnika włącza się wentylator. Wiecie może o co chodzi??

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności