Skocz do zawartości

przekładnia regenerowana do Opel Zafira


Rekomendowane odpowiedzi

Gość wegorz23
Witam


Szukam nowej (ale taniej) przekładni, albo profesjonalnie regenerowanej do Opla Zafira.


Czy możecie polecić jakąś dobrą firmę lub sklep ???


Na forum znalazłem taką poradę:

"Prawidłowa regeneracja to wymiana uszczelniaczy i oraz wałka, szlifowanie nic nie daje bo zdziera chrom techniczny z powierzchni ślizgowej. Do kupienia w Intercars za 900zł, w 2 warsztatach mnie tam wysłali."


Czy to prawda ???

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy regenerowanych przekładniach ??


A więc myślę, że jeśli teraz miałbym kupować regenerowaną to koniecznie z wymienionymi uszczelniaczami oraz z wymienionym wałkiem. Już raz (wrzesień 2011) korzystałem z regeneracji obecnej przekładni i właśnie teraz po półtora roku znowu jest przeciek. Poprostu szlifowanie chyba nic nie dało, bo zdarło ten chrom techniczny z powierzchni ślizgowej, no i znowu przecieka. Chyba warto aby kupiona przekładnia miała pisemną gwarancję 2 lata (minimum 1 rok).


Co radzicie ??


Podaję jeszcze dane jakie skompletowałem:

Opel Zafira 2.2 diesel, 2003 r.

VIN = W0L0TGF7532164515

Przekładnia obecna: TRW 025 0080 025 001

A w ASO podali mi 3 modele katalogowe: 900 005 lub 5900 217 lub 5900245.



będę wdzięczny za szybką poradę

Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wegorz23
Długo analizowałem i zdecydowałem się na przekładnię Lauber numer LAU 66.0784.

Firma Lauber chyba jest najlepsza w regeneracjach i daje 2 lata gwarancji oraz w regeneracji daje nowy wałek i uszczelniacze.




ale zamówiłem tutaj:



przy zwrocie starej przekładni wyszła niższa cena 884 zł

i jest możliwość przedłużenia gwarancji na 3 lata.


Wymiana w środę.

Dam znać co dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

coś w tym jest .. moja przekladnia w Vectrze 1.9 CDTI 150 KM była regenerowana w 2010 roku .. równo po dwóch latach padła (gwarancja na rok) .. i w ten sposób 1000 PLN (800 PLN regeneracja + 200 PLN robocizna mechanika, który ją wyciągał) poszły w błoto. Przejechałem na niej około 60000 km głownie drogami szybkiego ruchu i autostradami. Auto sprzedałem z usterką .. więc już nie robiłem, ale teraz chyba bym szukał zamiennika, albo tak jak mówicie regeneracji polegajacej na wymianie wałka. Pytanie tylko jakiego wałka i skąd oni te wałki mają ..??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności