Skocz do zawartości

Zmiana długości kabla


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

ja popieram .. samemu można kupić identyczny kabel i przełożyć końcówki !! :) .. ostatnio mi sie kabel Zerwał i musiałem to sam zrobić :( ... dziła i jest git :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ja popieram .. samemu można kupić identyczny kabel i przełożyć końcówki !! :) .. ostatnio mi sie kabel Zerwał i musiałem to sam zrobić :( ... dziła i jest git :)
nie powiem z antenką magnesowkją president florida mialem zaje...kłopoty z przełozeniem kabelka ale dalem rade a i jak jest ktos zainteresowany to mogę ją opchnąc bo mam juz długiego bacika 100% sprawna tylko teraz niema pod spodem gumy ale dorzucam dodatkową podkładke magnesową zeby dachu nie rysnąć

dsc05658jv9.th.jpg

dsc05662yz8.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Panowie chcecie stroić kabel do anteny...chociaż niektórzy to robią czy antenę . Kupcie dobrą antenkę Presidenta lub Sirio a gwarantuję wtedy czy kabel będzie miał 3 metry czy 10 jak wystroicie antenę to swr będzie OK . Wracając do wymiany kabla na dłuższy to w cenie beczki do łączenia dwóch kawałków masz jeden uczciwy... :?: a lutownice to chyba każdy umie trzymać a co dopiero się nią posłużyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Powiedzcie mi taką sprawę

Przy mojej antenie jest chyba z 5 metrów kabla

Czy jak go zwinę i zwiążę będzie to miało wpływ na odbiór radia???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

wydaje mi sie ze tak bo robi sie wtedy cewka tak samo jak z kablami elektrycznymi jak masz przdluzacz nie mozesz uzywac go do póki nie rozwiniesz calego

 

Poprawiłam ort/Tajga75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

andrzej_m55, powiem tak delikatne zwinięcie nie powinno mieć wpływu na pracę anteny.

Zresztą zawsze przewód można skrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

No tak skrócić zawsze idzie

Pytam dla tego że nie chciał bym ciąć bo w razie co rozciągnąć się nie da

Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Możesz zrobić tak.

Odciąć tyle ile potrzeba, odcięty kabel zarobić końcówkami, dokupić tzw. beczkę i po problemie. Jeśli będziesz chciał mieć dłuższy przewód zakładasz beczkę przykręcasz ten cześniej odcięty kabel i gitara.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

no właściwie masz rację

dzięki...

 

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 09:18 ]

mam następny kłopocik a mianowicie źle położyłem kabel od anteny i przyciąłem go siedzeniem

w tym miejscu go połączyłem ale na SWR pokazuje skalę na 3 a było 1,7

rozebrałem antenę przy cewce jest kondensator on nie ma przejścia

czy to znaczy że jest spalony???

i druga sprawa czy jeśli do tej cewki dowinęło by się 2 zwoje drutu czy to mogło by poprawić odbiór radyjka???

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności