Skocz do zawartości

problem z lpg i temp.płynu chłodzącego


Gość donpablo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donpablo

Niewiem czy jest odpowiedni dział forum,ale spróbuję tutaj zasięgnąc informacji.Sintra 2.2 16v 141KM.

Mam problem z instalacją lpg.,podczas jazdy w mieście wszystko jest w najlepszym porządku,ale gdy tylko wyjeżdżam poza miasto,wyłacza się lpg.

Chwilę po rozpędzeniu samochodu rośnie temp. płynu i następuje przełączenie na benzynę.

Instalacja jest nowa i sprawdzona,byłem też u mechanika sprawdzic termostat,ale podczas próby w warsztacie wszystko było o.k.

pomimo że go piłowałem na wysokich obrotach nie wyłączył lpg,teromstat otworzył duży obieg i nic się nie działo.Oczywiście tylko wyjechałem za miasto i znowu się wyłączyła.

Dziwne są te wachania temp. płynu,ale jeśli to nie termostat to co?!Proszę o pomoc i dobrą radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na czym polegało sprawdzenie termostatu ? Jeśli był wyjmowany to układ został odpowietrzony prawidłowo?

Wskazówka temperatury po rozgrzaniu silnika w czasie jazdy stoi w miejscu czy są wahania ? Np włączając klimę temperatura spada na wskaźniku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donpablo

Witam,termostat niebył wyjmowany,tylko sprawdzona temperatura przewodów po rozgrzaniu silnika,czyli macanko.W czasie jazdy faktycznie są wachania temperatury,czasami udaje mi się je opanowac delikatnym traktowaniem pedała gazu,ale tak się nieda na dłuższą metę,w końcu czasami trzeba depnąc.Jeśli chodzi o klimę to muszę się przyglądnąc.Jeśli mowa o odpowietrzeniu układu to miałem wycieki płynu,który usunąłem,ale nieodpowietrzałem układu.Wyczytałem gdzieś że sam się odpowietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wahania temperatury przed wymianą termostatu.

Po wymianie jest stała. Nie ma znaczenia czy jadę 50 czy 150 oraz klima włączona czy nie.

Podnosi się dopiero jak się na minutę -dwie zatrzymam nie gasząc silnika.

 

Wymień termostat a pozbędziesz się pewnie problemu. Wymiana jest bardzo prosta a odpowietrzasz poprzez rozgrzanie silnika a po ostygnięciu uzupełniasz płyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarodziej72


Witam. Ja tez miałem wachania temperatury- wymieniłem termostat- nic nie dało! Szok. Więc co - uszczelka pod głowica , zarazem
zrobił sie mały remoncik- uszczelniacze , rozrzad i doszło planowanie kolektora wydechowego- wszystkie części - 1300 zeta + planowanie głowicy z docieraniem zaworów, planowanie kolektora wydechowego - no i mechanik- razem 2500zeta- szok
- ale silnik bzyka jak nówka. Zapomniałem dodac że mam lpg.

 

Nie pisz z włączonym capslock / poprawiłem / Kacper



Edytowane przez czarodziej72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! Jeśli przełącza na gaz po nagrzaniu silnika,to nie powinna być wina termostatu.Raczej wygląda na ustawienia gazu-może podjedź do gazownika i niech sprawdzi ustawienia na kompie sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może być jeszcze jeden szkopuł napisałeś że po zagrzaniu silnika występuje objaw więc ja bym sprawdził obieg wody w sintrze - obstawiałbym duży obieg - termostat się otwiera i zaczyna się problem. Przepłukaj układ chłodzenia jakąś płukanką i wymień płyn chłodniczy. Może to pomoże.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności