Skocz do zawartości

Wskaźnik poziomu paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wskaźnikiem poziomu paliwa. Oczywiście przekopałem różne fora, lecz nie mogłem znaleźć nic podobnego. Otóż wlewam np. 15 l paliwa, jest pięknie, wskazówka na 15l, działa elegancko, przejadę (w mieście) np. 6-10 km i cały czas wskazuje 15l, aż nie zaparkuje. Odstawiam auto, wsiadam na drugi dzień i nagle z 15l robi się 12. Był przypadek, że z 15l zrobiło się 9, z 11l robi się 8. Wiem, że na krótkich dystansach corsianki dużo palą (szczególnie zimą), ale czy to normalne, by wskaźnik tak oszukiwał? Opel corsa B 1994r. 1.2. Raczej nie mam dziury w baku, nie czuć również benzyną, auto było u mechanika jakoś 2 mies temu, więc raczej by to zauważył. Dziękuje z góry za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

skąd masz tak dokładny wskaźnik, który mówi Ci, że masz 15, 12, 11 czy 9 litrów?? ja co najwyżej wiem, że mam cały bak, pół baku, ćwiartkę lub muszę jechać na stację .. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, ale generalnie chodzi o to, że jest np. na kresce na 15l, zgasze silnik, wsiadam na drugi dzień i się robi kilka litrów mniej. A jak mam 10l. to jak wsiadam na drugi dzień to już prawie przy rezerwie i nie mam pojęcia ile mogę przejechać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to problem samego czujnika w baku; samochód ma już swoje lata, więc wiesz nie wszystko jest wieczne .. po prostu zanieczyszczenia, wytarcie ścieżek prądowych może wpływać na zmianę odczytu wartości; po drugie te czujniki są tylko zgrubne .. czasami na zakrętach ostrych może przybyć lub ubyć kilka litrów; jeżeli mogę cos doradzić .. jak miałem starsze auta to robiłem tak, że lałem paliwo i kasowałem licznik dzienny ... wiedziałem, że po mieście jeżdżąc w taki a nie inny sposób np. na baku paliwa przejeżdżam 500km .. warto też sprawdzić ile możesz przejechac na palacej się kontrolce rezerwy .. to też jakiś wskaźnik że od zapalenia na pewno przejade powiedzmy 50 km.. oczywiście możesz rozebrać czujnik w baku, przeczyścić lub wymienić .. i zobaczyć co będzie .. ale czy warto?? decyzja zalezy od Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie wiem ile ta corsa pali, ale sądząc po wskaźniku to jakoś 10l na 100... i właśnie nie wiem, czy kurcze ten wskaźnik mi zaniża ten poziom, czy po prostu dopiero po odpaleniu auta po jakimś czasie daje prawidłowy odczyt? po 46km niby spaliłem 5l. Przy każdym odpaleniu wskazówka pokazuje o 2 litry mniej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaznik paliwa pokazje orientacyjna watrosc co daje pare litrow bledu w pomiarze.toze wskazowka jest nizej nie znaczy ze jest mniej paliwa.wystarczy ze zostawisz auto nalekkiej pochylosci.

najlatwiej to przyjmij je pali 7-8 l na sto i obliczysz w glowie ile zrobisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy każdym odpaleniu praktycznie mam mniej, niż wskazywało jak dojeżdżam do parkingu. Wiem o tym, że w corsie wskaźnik wariuje na małych pochyłościach, ale wiem mniej więcej ile wskazywało mi podczas równej jazdy na dłuższej prostej, przy równej prędkośći, co daje raczej wiarodajny wynik. Czasem też postoję chwilę na równej nawierzchni, by sprawdzić ile jest paliwa, i zawsze mniej i przy odpaleniu po 1-dniowej przerwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy każdym odpaleniu praktycznie mam mniej, niż wskazywało jak dojeżdżam do parkingu. Wiem o tym, że w corsie wskaźnik wariuje na małych pochyłościach, ale wiem mniej więcej ile wskazywało mi podczas równej jazdy na dłuższej prostej, przy równej prędkośći, co daje raczej wiarodajny wynik. Czasem też postoję chwilę na równej nawierzchni, by sprawdzić ile jest paliwa, i zawsze mniej i przy odpaleniu po 1-dniowej przerwie.

więc, nie patrz na wskaźnik .. zatankuj 10 litrów w momencie zapalenia się kontrolki rezerwy i sprawdź ile zrobisz kilometrów do zapalenia się jej ponownie .. metodą prób i błedów dojdziesz ile samochód pali i jaki dystans przejedziesz na zatankowanym paliwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam wersje bez kontrolki ;/ a na zatankowanie pełnego baku, a potem dolanie po 100km to kasy nie mam, bo jeszcze do szkoły chodze, a metoda na wlanie 5l do całkowicie pustego baku i jechać aż auto stanie to raczej niezdrowe dla pompy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak .. no to musisz trochę poeksperymentować .. i utrzymywać stan paliwa na oko .. nie widzę innego rozwiązania. Samochód na krótkich trasach w zimie może palić nawet 10l. ... mówimy tutaj o trasach do 5-10 km .. normalnie użytkując auto powineś sie zmieścić w 7-8 litrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności