Skocz do zawartości

serwis ASO Wawrosz w BB - ostrzeżenie przed przeglądem za 489 zł


Gość arste

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym ostrzec potencjalnych chętnych przed zakupem usługi pn. "Kompleksowy przegląd Opla" w serwisie ASO Wawrosz w Bielsku (za 489 zł).

 

Skusiłem się i żałuję. Dlaczego?

Zapisałem się na konkretny dzień i godzinę. Byłem przed czasem. Usługa obejmuje 52 czynności serwisowe łącznie z wymianą oleju i filtra w cenie. Już przy umawianiu terminu przeglądu poinformowałem, że prawdopodobnie przywiozę własny olej na wymianę (Motul lub Mobil dexos2). Obsługa to zaakceptowała i nawet otrzymałem obietnicę obniżenia ceny uslugi o koszt oleju.

Przyjechałem na przegląd z własnym olejem co nie spodobało się obsłudze i pytali dlaczego nie chcę korzystać z ich oleju GM dexos2. Ja na to, że nie mam zaufania do tego produktu bo nikt nie wie kto go produkuje dla GM. W końcu udało się ustalić obniżkę ceny przeglądu o 200 zł (o koszt oleju, ktory w sklepie kosztuje ok. 130 zł) co mnie zadowoliło. Auto wjechało na serwis. Po 0,5 godziny zadzwonił serwisant z informacją, że nie umieją odkręcić obudowy filtra oleju i dlatego tego filtra nie wymienią (o oleju nie było mowy). Jaki serwis nie umie odkręcić takiej obudowy, skoro cztery poprzednie warsztaty sobie poradziły z tym "problemem"?

Przy odbiorze auta okazało się, że ani filtr, ani olej nie został wymieniony. Myślę trudno.

Jak zapytałem co z resztą przeglądu to poinformowano mnie, że generalnie wszystko jest ok. (w aucie 5 letnim z przebiegiem ok. 140 tys. km). Oczywiście żadnego wydruku z kompa tylko "fajeczki" przy czynnościach bez żadnej adnotacji.

Cały przegląd (bez wymiany oleju i filtra) wg rachunku miał zająć 0,60 op (chyba roboczogodziny) na 49/50 pozostalych czynności łącznie z jazdą próbną, a faktycznie trwał ok. 50-60 minut (łącznie z myciem nadwozia, rzekomo dodatkową kontrolą chłodnic w ramach akcji serwisowej Opla i jazdą próbną) co dawałoby czas ok. 1 minuty na każdą czynność wymienioną w załączniku:

1 Sprawdzenie urządzeń kontrolnych
2 Kontrola urządzeń sygnalizacyjnych
3 Kontrola oświetlenia
4 Kontrola poduszek powietrznych
5 Kontrola stacyjki
6 Kontrola działania pilota zdalnego sterowania
7 Sprawdzanie wycieraczek szyb
8 Sprawdzenie układu spryskiwaczy szyb
9 Sprawdzenie zmywaczy reflektorów
10 Korygowanie układu spryskiwaczy szyb
11 Kontrola i korygowanie poziomu cieczy chłodzącej
12 Sprawdzenie i zanotowanie w książce gwarancyjnej temperatury ochrony przed zamarzaniem
13 Kontrola szczelności i dokładności osadzenia elastycznych przewodów wodnych
14 Sprawdzenie osadzania zacisków czopów biegunowych akumulatora oraz oczka akumulatora
15 Kontrola systemów pojazdu za pomocą TECH 2 / MDI – występowanie kodów błędów
16 Sprawdzenie i ewentualna wymiana mikrofi ltra (fi ltr przeciwpyłkowy) lub fi ltra z węglem aktywnym
17 Sprawdzenie i ewentualna wymiana wkładu filtra powietrza
18 Kontrola paska wielorowkowego
19 Sprawdzenie szczelności układu wspomagania kierownicy
20 Sprawdzenie poziomu oleju układu wspomagania kierownicy
21 Wymiana oleju silnikowego
22 Wymiana filtra oleju

23 Odwodnienie filtra paliwa (diesel)
24 Sprawdzenie, regulacja hamulca postojowego (koła nieobciążone)
25 Kontrola zawieszenia kół i resorowania z tyłu i z przodu
26 Kontrola przewodów hamulcowych
27 Kontrola przewodów paliwowych
28 Kontrola układu wydechowego

29 Sprawdzenie zewnętrznego zabezpieczenia przed korozją nadwozia/podwozia
30 Zanotowanie w książce gwarancyjnej ewentualnych uszkodzeń zabezpieczenia przed korozją nadwozia/podwozia
31 Kontrola oraz czyszczenie hamulców kół przednich
32 Kontrola oraz czyszczenie hamulców kół tylnych

33 Kontrola oraz uzupełnienie poziomu płynu hamulcowego
34 Kontrola szczelności silnika oraz skrzyni biegów (AT, MT)
35 Kontrola szczelności sprężarki układu klimatyzacji

36 Kontrola mieszków falistych układu kierowniczego
37 Kontrola mieszków falistych (osłon) półosi napędowych
38 Kontrola mieszków falistych (osłon) drążków kierowniczych
39 Sprawdzenie mocowania kół
40 Dokręcenie kół kluczem dynamometrycznym
41 Kontrola stanu ogumienia

42 Skorygowanie ciśnienia w oponach (wraz z kołem zapasowym lub systemem napełniania opon)
43 Kontrola apteczki pierwszej pomocy, sprawdzenie obecności, nienaruszonego stanu i daty przydatności do użytku
44 Sprawdzenie, korygowanie ustawienia reflektorów – włącznie z reflektorami dodatkowymi
45 Smarowanie ogranicznika otwarcia drzwi
46 Smarowanie zamknięcia pokrywy silnika
47 Smarowanie zawiasów drzwi tyłu nadwozia

48 Smarowanie systemu Flex-Fix®
49 Ustawienie wskaźnika częstotliwości przeglądów
50 Kontrola końcowa (blokady kolumny kierownicy i stacyjki, przyrządy i wskaźniki, lampki kontrolne, cały układ hamulcowy, układ kierowniczy, klimatyzacja, silnik, nadwozie i podwozie)
51 Sprawdzenie, czy są dostępne otwarte prace dodatkowe/kampanie, zainicjowanie przez producenta pojazdu
oraz czy zostały wykonane w ramach przeglądu
52 Jazda próbna

 

Wniosek:

Albo mechanicy u Wawrosza są tacy genialni (co raczej należy wykluczyć) albo ten przegląd to jedna wielka lipa i naciąganie klienta na wymianę oleju i filtr za 489 zł, które są warte ok. 200 zł. Tym bardziej, że wspominałem obsłudze, że komputer w aucie sygnalizuje pewne błędy i potencjalne usterki oraz wiedziałem, że zawartość apteczki jest trochę przeterminowana (a co miało być sprawdzone :!:). Nie wpisano w książce przeglądów temperatury ochrony przed zamarzaniem i, jak podejrzewam, nie zrobiono nic więcej poza umyciem auta.

Realnie te wszystkie czynności powinny zająć min. 2,5 godzin dobrej pracy mechanika.

 

Na koniec rachunek. We wstępnej kalkulacji było 0,60 op za przegląd promocyjny + 0,40 za wymianę oleju (której nie było) + drobny koszt za cześći. Łącznie ok. 302 zł (bez 200 zł za olej). Kiedy zapytałem Pana dlaczego mam zapłacić za usługę wymiany oleju, której nie wykonali bo nie potrafili to trochę mu mina zrzedła i stracił już resztę humoru i pewności siebie.

Po burzy mózgu i krótkiej analizie odliczył 0,40 op za wymianę oleju i w końcu zapłaciłem 198,02 zł, w tym za przegląd promocyjny - 154 zł za świstek papieru z fajeczkami, z którego nic nie wynika, za stempelek w książce przeglądów i za umycie nadwozia.

 

Lekki abusrd i ściema. Podejrzewam, że jak nie mogli sprzedać oleju za 200 zł to potraktowali mnie - klienta jak powietrze.

 

Dlatego nie polecam wykonywania takich usług w tym serwisie. Mądry Polak po szkodzie ale przestrzegam innych. Mam nadzieję, że utrata prestiżu i zaufania klientów będzie dotkliwa. Bo jak tu nie stracić zaufania do takiego serwisu.

:-) :-) :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

sezonowa_promocja_serwisowa.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo dla serwisantów z Wawrosza .. są lepsi od najlepszych .. masz rację .. to wielka ściema!! i jak tu nasze auta mają jeździć jak autoryzowany serwis robi takie wałki .. zapytam w innych serwisach czy też mają taką akcję .. czy to tylko wymysł Wawrosza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja nie dotyczy tylko jednego serwisu. To ogolna akcja we wszystkich ASO. Spis czynnosci jest dokladnie taki sam, jak przy zwyklym przegladzie technicznym (w zaleznosci od wieku lub orzebiegu moga dojsc inne czynosci).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja nie dotyczy tylko jednego serwisu. To ogolna akcja we wszystkich ASO. Spis czynnosci jest dokladnie taki sam, jak przy zwyklym przegladzie technicznym (w zaleznosci od wieku lub orzebiegu moga dojsc inne czynosci).

i rzeczywiscie zajmuje to 50 - 60 minut z myciem samochodu i jazdą próbną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał76

Osobiście nie wyobrażam sobie za wymiene oleju plus filtra w oplu czy to Astra,vectra czy zefira mowa o benzynie wiecej niz 200zl.

Olej z beczki 3.5 litra tyle wchodzi do 16.16v opel - 84zl (polsyntetyk 10W40) bo nie bedziemy lać do 5 czy 10 letniego opelka sytetyka jak to w niektrych serwisach maja w modzie naciagnac klienta.

Filtr oleju manna zeby nie bylo ze filtron 15 zl plus niech bedzie uszczelka bo z reguly powinno sie dac nową.

Wiec nawet jakby to co robociza 100 zl ???

Cos tu nie halo :):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest kryzys finansowy ale żeby autoryzowany serwis musiał uciekać się do takich metod, żeby zarobić 489 zł to wstyd i skandal.

Dlatego uznałem za słuszne nagłośnić ta sprawę.

 

Ciekawe co na to by powiedział Opel Polska. Reputacja marki trochę nadszarpnięta. W mojej opinii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest kryzys finansowy ale żeby autoryzowany serwis musiał uciekać się do takich metod, żeby zarobić 489 zł to wstyd i skandal.

Dlatego uznałem za słuszne nagłośnić ta sprawę.

 

Ciekawe co na to by powiedział Opel Polska. Reputacja marki trochę nadszarpnięta. W mojej opinii.

trzeba zapytać i wysłać zapytanie .. ile czasu powinien trwać taki przegląd .. Arste .. może wyślesz zapytanie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zapytać i wysłać zapytanie .. ile czasu powinien trwać taki przegląd .. Arste .. może wyślesz zapytanie??

Tak do kogo. Do Opla w W-wie.

 

Na moją logikę, jeżeli w ofercie pisze że kompleksowy to powinien trwać co najmniej 2 godziny. Pomyśl ile trwa samo odkręcenie 4 kół, sprawdzenie i wyczyszczenie hamulców, opon, sprawdzenie ciśnienia i ich ponowny montaż. A są jeszcze inne punkty, które też wymagają pracy pod samochodem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności