Skocz do zawartości

Uszkodzenia lakieru od drobnych kamieni


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem Zafire w kolorze Royal Blue (granatowy). Niestety poprzedni wlasciciel musial jezdzic

za jakas ciezarowka ze zwirem lub cos takiego bo na przedniej masce jest mnostwo

drobnych odpryskow lakieru. Tak przynajmniej podejrzewam, ze do od kamieni.

Niektore z tych ubytkow sa glebokie az do blachy. Pytanie co z tym moge zrobic?

Juz nawet nie chodzi mi tyle o efekt wizualny, tylko raczej o zabezpieczenie przed korozja.

Przy okazji mycia na myjni zauwazylem, ze jest tez kilka odpryskow na przedniej

szybie - czy szklo tez mozna jakos zalatac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze takie cos ? http://www.allegro.pl/item264069419_kredka_koloryzujaca.html Ja tez mam pare rysek do zrobienia a to ponoc jest dobre

Czy to sie nadaje do ubytkow nie bedacych typowymi rysami, tzn. sa to odpryski

w ksztalcie powiedzmy kola o srednicy 1-2 mm. Niektore z nich dochodza az

do blachy.

To samo z odpryskami na szybie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co pisze w aukcji to tak...sam nie testowalem dopiero zamierzam to kupic....zobaczymy az tak drogie nie jest :mrgreen: zaryzykowac mozna a moze bedzie efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedyś kupowałem taką kredkę ale nie zdała egzaminu(chciałem zlikwidować ryski).Wydaje mi się że to wyrzucony pieniądz.Ale jest to tylko moja opinia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najsensowniej będzie dobrać lakier i pędzelkiem, albo jeszcze lepiej zastruganym patyczkiem nanieść lakier w uszkodzone miejsca. Patyczkiem stawia się po prostu kroplę , gdy podeschnie można dać drugą, tak by nowy lakier wystawał ponad stary,gdy wszystko dobrze wyschnie DELIKATNIE zeszlifować tylko wystający lakier najdrobniejszym papierem wodnym i wypolerować pastą ścierną. Slady po takiej operacji są mało widoczne, tylko potrzebna jest cierpliwość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo jedyna rozsšdna opcja jedz do serwisu aso kup korektor odtłuć i zamaluj ;/ a ta kretka to sie nie powiem do czego nadaje ;)

ja do swojego korektor kupiłem za około 15zł już rok i nic nie odpada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szybę to nowa, nie baw się w polerowanie bo możesz mieć soczewkę i będziesz widział "podwójnie", jeżeli chodzi o łatanie pajączków na szybie to po roku - dwóch latach zaczynają wychodzić. Ja do Astry za nową płaciłem 300 zł, zero rys i innych odprysków w nocy bez porównania lepsza jazda.

Jeżeli chodzi o blachę to wszelkie pasty i kredki to tylko półśrodki, które po jakimś czasie wychodzą, jeżeli masz kropki na masce do blachy to niestety ale lakiernik (300 zł za element) chyba że będzie próbował to polerować.

 

Zauważyłem że sprowadzane z Niemiec samochody (nie wszystkie) ma na przedniej masce takie kropki na przedniej masce tak jakby jeździły za ciężarówkami. Słyszałem ale nie wiem ile w typ prawdy że w Niemczech w zimie sypią sól w takich "grudkach" i że to właśnie z tego te maski są tak "podziurkowane" ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności