Skocz do zawartości

Opel corsa 1,4 16v duze spalanie


Gość lisek1910r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lisek1910r

Witam posiadam opla corse 1,4 16 v z 1996 roku, benzyna. Jezdze tylko po miescie i spokojnie. Teraz zima moje spalanie wynosi ponad 11 litrow... odcinki ktore przejezdzam sa krotkie bo po 4km.Czy to jest normalne? wydaje mi sie ze nie a kompletnie sie nie znam na takich sprawach. Zanim pojade do mechanika prosze Was o pomoc.Z gory wielkie dzieki :-)!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam opla corse 1,4 16 v z 1996 roku, benzyna. Jezdze tylko po miescie i spokojnie. Teraz zima moje spalanie wynosi ponad 11 litrow... odcinki ktore przejezdzam sa krotkie bo po 4km.Czy to jest normalne? wydaje mi sie ze nie a kompletnie sie nie znam na takich sprawach. Zanim pojade do mechanika prosze Was o pomoc.Z gory wielkie dzieki :-)!

to jest możliwe .. jeżeli masz tak krótkie trasy ... zrobi się cieplej .. spalania spadnie, albo pojedziesz gdzieś dalej .. spalanie równiez spadnie. Jeżeli samochód kupiłeś niedawno to zaufany mechanik mógłby go przeglądnąć i zobaczyć co w trawie piszczy. Jeżeli masz go od dawna to w sumie powinieneś wiedzieć jak było w poprzednich latach .. jeżeli było podobnie .. to normalne, jeżeli wzrost spalania jest nagły .. to coś dzieje się z autem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisek1910r

Dzieki, sprawdze jak sie zrobi cieplej ile bedzie palil. Robilem jeszcze wczoraj przeglad i olej mi wycieka az dymek z pod maski lecial. gosc powiedzial ze to uszczelka pod kolektorem. duze beda koszty? mozna wymienic to samemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zalezy od umiejętnosci .. spod jakiego kolektora Ci cieknie ... dolotowego czy wylotowego .. a może spod uszczelki pokrywy głowicy?? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość UmberPwner

też mi tyle pali z tym, że ja ma silnik 1.2 16v. Niech się ociepli, zmieni się zimówki na letnie na alufelfach i powinno byc lepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisek1910r

hmm to raczej musi mechanik zobaczyc bo nie mam pojecia z pod jakiej to uszczelki. chyba ze moge to sprawdzic w jakis sposob?

a jazda na zimowych oponach podczas ladnej pogody tez sie moze przyczynic do wiekszego spalania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey! Sprawdź jak pracuje sonda lambda. Wcale nie musi wywalać błedu check engine, a może nie działać poprawnie. Ja mam ten sam silnik i jeżdże na dystansach od 3 do 6km i max w zimie spali 9l/100.

 

Gdy mialem uszkodzoną lambdę (widać było dopiero gdy podlączyło się interfejs). Napięcie oscylowało w bardzo wąskiej granicy przez co komputer myślał ze mieszanka jest uboga i ciągle dolewal. Sonda lambda oryginał NGK (koniecznie pakowana w foliowy woreczek i kartonik) kosztuje 100zł. przy dzisiejszych cenach benzyny zwraca się bardzo szybko.

 

Zwróc uwagę także na termostat. Po przejechaniu takiego dystansu o którym mówisz dotknij chłodnicy. Jeśli jest ciepła to oznacza że termostat przepuszcza, silnik wolniej sie rozgrzewa i wzrasta spalanie. Termostat Wahlera (opel też takie montuje) kosztuje ok 50-65zł.

 

Co do dymku i oleju to upewnij się że korek wlewu oleju dobrze Ci trzyma (nie powinien luźno się odkręcać). Bywa że jak oring przepuszcza to olej jest wychlapywany, spływa pod osłoną silnika, prosto na kolektor wydechowy. Wydaje się że cieknie z pokrywy zaworów a tak naprawde to z pod korka. Zamiennik topran ok 6-8zł.

Edytowane przez behru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisek1910r

Behru dzieki za doradzenie. jutro sprawdze jak jest z korkiem i ta chlodnica po przejechaniu 4 km . Sondy nie mam jak sprawdzic i nie mam mechanika a zapewne skasuje mnie na wejsciu bo przeciez bez sprawdzenia raczej nie ma co strzelac i kupowac jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności