Skocz do zawartości

Astra H TwinTop 1.6 - zablokowany bagażnik , Proces zamykania dachu


Gość Piteroski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piteroski

Witam , tak jak w temacie problemem ,który uniemożliwia mi jazde autem jest zacięty bagażnik... , nie mogę go otworzyć ani zamknąć w skutek przerwania przez osobe trzecią procesu zamykania dachu - kiedy dach był w trakcie zamykania (2 sekundy po przycisnieciu przycisku zamknięcia) znajomy otworzył pokrywe bagażnika...efekt jest taki ,że teraz nie mogę ani zamknąć dachu ani otworzyć bagażnika.
Opcja awaryjnego zamknięcia w takiej sytuacji też odpada.
Czy ktoś wie co z tym zrobić albo domyśla się czegokolwiek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak jak w temacie problemem ,który uniemożliwia mi jazde autem jest zacięty bagażnik... , nie mogę go otworzyć ani zamknąć w skutek przerwania przez osobe trzecią procesu zamykania dachu - kiedy dach był w trakcie zamykania (2 sekundy po przycisnieciu przycisku zamknięcia) znajomy otworzył pokrywe bagażnika...efekt jest taki ,że teraz nie mogę ani zamknąć dachu ani otworzyć bagażnika.

Opcja awaryjnego zamknięcia w takiej sytuacji też odpada.

Czy ktoś wie co z tym zrobić albo domyśla się czegokolwiek ?

witam

rzeczywiście otwieranie dachu i bagażnika, jednocześnie jest zabronione

więcej tu:http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Europe/poland/hq/pl/14_Local_Assets/User_Manuals/MY_12/om_astra_2584_17_eu_my12_ed0811_9_pl_PL_online.pdf

zakładki; kluczyki, drzwi i szyby str 45, 48(środkowa kolumna)może coś rozjaśni

a może przycisk od otwierania dachu czasami wystarczy przytrzymać 3 sek (nie wiem jak w tym modelu się to resetuje) ale najpierw trzeba zamknąć bagażnik, mało prawdopodobny bezp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piteroski

No właśnie Panowie ...nie mam takiej możliwości ,żeby bagażnik otworzyć ,...uchyla się na ok 5 cm i dalej trzyma pewnie jakiś zawias elektryczny czy Bóg wie co tam siedzi .Paradoks sytuacji jest taki ,że mimo "zamknietego" bagażnika, zamek bagażnika nie złapał za rygiel i nie mogę go docisnąć ,żeby złapał .Czyli ani w górę ..ani w dół..Komputer traktuje jako otwarta klapę i nie chce nic zrobić .pomiedzy siedzeniami pasażerów z tyłu znalazłem jakąś skrzyneczke ,która również nie chce się otworzyć (zaryglowana prawdopodobnie) bezpieczniki mam pod maską . Wiecie co w tej skrzynce się znajduje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest procedura awaryjnego otwierania dachu ale konieczne jest otwarcie bagaznika. Jestes go w stanie otworzyc?

 

a czy zamknięcie zamka bagażnika, jakimś czymś(drut, imbus, etc) ułatwi sprawę(5 cm to sporo by to zrobić) nie zamykając go fizycznie, możliwe że czujnik załapie, ale co dalej?

uchyla się na ok 5 cm

mimo "zamknietego" bagażnika, zamek bagażnika nie złapał za rygiel

.Komputer traktuje jako otwarta klapę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie dostac do srubki nr. 1 i ja odkrecic- to powinno spuscic cisnienie i pozwolic na manualne otwarcie/ zamkniecie dachu.

 

 

10677588.png

Edytowane przez marcov

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec latarka i długi(przedłużany/spawany?)klucz i trochę weny i czekamy na sukces :)

może ktoś dopisze jaki rozmiar łba tej śruby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piteroski

Nie dostane się tam za żadne skarby , gdzieś czytałem na jakiś angielsko języcznym forum ,że jest jeszcze jakiś mechanizm i śruba

pod tylnymi siedzeniami , to prawda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jakiś mechanizm i śruba

pod tylnymi siedzeniami , to prawda ?

tak to prawda, przyjrzyj się uważniej, post # 6 rys. może chodzi o to samo? czyli" za tylnymi siedzeniami"

a jeżeli zmieści się pręt w te 5 cm prześwitu, to znaczy ze są szanse.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość AREKLCF

Witam ,

 

Mam od dwóch dni w moim samochodzie mam dokaldnie te same objawy co Piterowski. Klapy nie mozna ani otwozyc ani zamknac. O dziwo cala reszta dziala sprawnie. procedura otwarcia dachu przebiega bez zarzutu i kończy sie krótkim sygnałem dźwiękowym. niestety przy zamykaniu dachu sekwencja nie konczy sie juz sygnalem dzwiekowym no i klapa bagarznika nie wraca w 100% na swoje miejsce .

na innym forum wyczytalem ze bardzo czesto w tym modelu ulega uszkodzeniu wiazka kabli . oczywiscie serwis chętnie ja wymieni i oczywiscie skasuje za to nie zla sumkę . ale pytanie czy na pewno jest to wiazka kabli a nie np uszkodzony jakis jeden z czujników czy zamek .

znalazlem rowniez cos takiego:

 

http://www.astratwintop.net/roof-problem-and-how-i-fixed-it-please-read-t2240.html

 

moze sie to komus przydac , ja na razie jescze nie zabralem sie za rozcinanie tych kabli.

 

Pomóżcie proszę jeśli znacie jakieś rowiazanie jak domknąć tą nie domknięta klapę bo tak sobie jeszcze myślę ze może to po prostu jakas zwiecha i gdy by udalo mi sie domknac klape to moze wszystko wróci do normy.

Edytowane przez AREKLCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności