Skocz do zawartości

corsa B 1,2 16V - chwilowy brak mocy


Gość niuteq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tydzień temu zakupiłem corsę rocznik 2000 silnik 1,2 16V dopiero dziś udało się ja zarejestrować i opłacić wiec przyszedł czas na kilka rundek po ulicach miasta.

zauważyłem ze auto na chwile jakby traciło moc (fakt ze auto dopiero sprowadzone jeszcze przed wymiana filtrów i płynów), po dłuższej jeździe temp wzrosła na zegarach nieco powyżej 90st.

Pierwszy raz się spotkałem z takim zegarem ze 90st. jest na 1/4 wyświetlacza, wcześniej jeździłem vw to 90st. było zawsze po środku, jaka powinna być temp. na wskaźniku w moim aucie?czy jeśli przkracza te 90 to znaczy czy sa problemy z układem chłodzenia??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko zrobiło wczoraj swoja pierwsza trasę ok 100km tem. na trasie 90 wiec ok w mieście czasami podnosiła się o jedna kreskę powyżej 90 chyba trzeba przyjrzeć sie termostatowi.

mam jeszcze jedno pytanko pod siedzeniem kierowcy zauważyłem dźwignie można kręcić w praw i lewo coś z ustawieniem fotela ale kręcąc zmian nie zauważyłem,podpowiedzcie do czego to służy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o jedna kreskę powyżej 90 chyba trzeba przyjrzeć sie termostatowi.

 

Niczemu nie trzeba sie przyglądać.

Nie masz problemu- nie szukaj go na siłę.

 

 

pod siedzeniem kierowcy zauważyłem dźwignie można kręcić w praw i lewo coś z ustawieniem fotela ale kręcąc zmian nie zauważyłem,podpowiedzcie do czego to służy?

 

Korbka powinna podnosić i opuszczać fotel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszelka pomoc

jedno male pytanko czym mogę diagnozować taka corsę czy można za pomocą op-com?

posiadam kable KKL do vw, czy on będzie współpracował z corsa? ona ma złącze OBD, jest tak to gdzie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "niuteq" vag-iem Opla nie zdiagnozujesz, vag możesz tylko (Audi, Seat, Skoda, Volkswagen), Corsa posiada OBD II a nie OBD, OP-COM zdiagnozujesz bo jest to dedykowany sprzęt do diagnozy tylko i wyłącznie Opli i kilka Saab-ów też ogarnia;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze wolałbym poszukać i kupić klon OP-COM i móc diagnozować wszystkie Ople do 2010r. włącznie, ten fejs nie obsługuję wszystkich Opli i jest ograniczony do max 2004r. w dodatku z tego co ja widzę nie obsługuję Corsy B 1.2 16v X12XE tylko 1.2 8v, musiałbyś zadać pytanie sprzedającemu czy obsługuję czy nie bowiem z listy obsługiwanych modeli samochodów wynika że nie;(....ps. OP-COM-a nie znajdziesz na allegro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności