Skocz do zawartości

Prosze o pomoc problem z odpalaniem vectry


Gość SKYWAKER

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o nie odsyłanie mnie na inne strony poniewaz kazdy przypadek jest inny wiec prosze o pomoc.

Moj problem zaczol sie ponad rok temu a wlasciwie od mometu kupna(od 2009) poniewaz okazalo sie ze bierze olej i bardzo kopci na niebiesko.

W zeszlym roku zdecydowalem sie na remont...diagnoza i mechanik stwierdzil ze bedzie duzy kosz romontu i moze lepiej kupic gola jednostke i zrobic przekladke.

Wynalazlem silnik od opla zafiry i zdecydowalem sie na przekladke. Silnik byl z 2002 roku i mial prawie o 100tys mniejszy przebieg ale roznil sie symbolem a mianowicie moja Vectra miala silnik X20DTL a kupilem Y20DTL.

Mechanik stwierdzil ze to ta sama jednostka wiec nie ma problemu, ale problemy sie dopiero zaczely.

Przy odbiorze okazalo sie ze sa problemy z odpalanie i gosc stwierdzil ze siada pompa wtryskowa i albo ja robimy albo jezdzimy poki sama nie padnie. Ale zeby odpalac zdjol mi wtyczke z czujnika temperatury przy termostacie i faktyczine auto palilo od kopa i nawet nie przeszkadzalo mi to ze

w upaly grzaly mi swiece( oczywiscie kontrolka check swiecila non stop).

Po roku tak jak mi przewidzial mechanik auto nie odpalilo i okazalo sie ze pompa siadla:(.

Auto na warsztat pompa pojechala do regeneracji po zamontowaniu okazalo sie ze problem z odpalaniem nie minol :-( przyjechala druga pompa i nadal problem ten sam:( okazalo sie ze wyskakuje blod P1335.

Auto odpala po dlugim postoju bez problemow gdzy sa temperatury na minusie ale gdzy go zgasze lub temp jest powyrzej zera auto kreci i nie odpala i zapala sie check z bledem p1335.

Prosze moze ktos mial podobny problem pomożcie bo juz nie wiem co robic.

 

ps. czujnik polozenia walu wymieniony na nowy

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mialem bardzo podobny problem w swoim signum 2.2 dti
wymienilem czujnik halla w pompie, akumulator,a okazalo sie ze
rozrusznik byl na wykonczeniu .Mechanik powiedzial ze te disle
potrzebują mocnego kopa z rozrusznika moze warto sprawdzic. U mnie
objawy byly identyczne

Oczywiscie rozrusznik do wymiany lub regeneracji ja osobiscie zregenerowalem koszt 150 pln

 

 

 

Scaliłem posty - korzystaj z opcji Edytuj / bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zapala sie check z bledem p1335.

oryginał, czy używka. sprawć kabel i gniazdo, omomierzem. stare kable,kiepski ekran + temp+ wilgoć=uszkodzenie. (oczywiście gdy silnik nie pracuje, wyświetlanie tego błędu, nim nie jest )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik sprawdzil wszystkie polaczenia mowil ze jest ok. Jak juz auto odpali to chodzi super.

 

a i wczoraj stwierdzil ze to moze byc przez slabe cisnienie w cylindrach... tylko moj stary silnik mial slabe cisnienie uszczelka pod glowica poszla i bral 2l oleju na 1000km ale palil od kopa

 

akumulator mam roczny i kreci jak szalony

Edytowane przez SKYWAKER

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK PISALEM WYZEJ OBJAWY BYLY IDENTYCZNE JAK U CIEBIE na zimno palil od pierwszego a potem jak postal 15-20 min to moglem krecic nawet 5 min

az któregos dnia padl mi rozrusznik i jak sie potem okazalo to byla wina rozrusznika od tamatej pory pali czy zimny czy rozgrzany ,ja nie slyszalem ze cos dzieje sie z rozrusznikiem dopuki nie padl dla mnie krecil normalnie ale prawdopodobnie dawal za malego kopa nawet jak wymienilem aku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

JAK PISALEM WYZEJ OBJAWY BYLY IDENTYCZNE JAK U CIEBIE na zimno palil od pierwszego a potem jak postal 15-20 min to moglem krecic nawet 5 min az któregos dnia padl mi rozrusznik i jak sie potem okazalo to byla wina rozrusznika od tamatej pory pali czy zimny czy rozgrzany ,ja nie slyszalem ze cos dzieje sie z rozrusznikiem dopuki nie padl dla mnie krecil normalnie ale prawdopodobnie dawal za malego kopa nawet jak wymienilem aku

 

nie moze byc rozrusznik bo jak zdejme wtyke z czujnika temeratury cieczy pali od kopa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności