Skocz do zawartości

Zużycie oleju Astra 1,7 dti


Gość Bogo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam.

Jestem od niedawna posiadaczem Asterki 1,7 dti, z przebiegiem 170 tys.Tuż po zakupie wymieniłem olej na castrol magnatec 10w40, wlałem 4,5ltr. i zacząłem jeździć. Zrobiłem jakieś 800 km i sprawdziłem olej na moje oko ubyło koło 6 setek. Jeździłem już niejednym dizlem i nigdy czegoś takiego nie miałem czy to w tym modelu normalne? Jak tak dalej pójdzie nie zarobię na olej. ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogo, ot co... widzisz mówisz z jajem...

 

powiem Ci, że to troszkę podejrzane...po 800 km ;);/

 

może troszeczkę za duzo wlałeś... powinno być tak na połowę stanu... bo nie podejrzewam, że kupiłeś autko z zatartym silniczkiem... :* być może gdzieś masz nieszczelności...

 

ja bym Ci proponowal pilnować teraz oleju...jak będzie dalej żarł i na miarce będziesz miał minimum, to sprawa może być poważna...

 

najpierw sprawdź, czy nie masz przecieków...np. micha nie jest pęknieta...

 

pozdro

 

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm......... no co tu Ci odpowiedzieć.

Auto nie jest zatarte jeszcze je ujeżdżam, brak niebieskawego dymu który by wskazywał na spalanie oleju przez silnik, brak śladów wycieków na podłożu, brak śladów oleju na silniku, filtr powietrza nie jest zaolejony, nie ma oleju w zbiorniczku płynu chłodzącego. Nie naprawdę nie wiem, kombinuję już jak koń pod górkę. Ale chyba zrobię jak mi radzisz do leję olej i będę pilnował. Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część oleju na pewno poszła w filtr oleju a poza tym w tym silniku dziwnie się mierzy olej

Trzeba wyjąć bagnet wytrzeć do sucha a następnie włożyć ponownie bo jak wyjmiesz od razu z silnika bagnet to możesz mieć dziwne wskazania np "0" oleju , chyba się robi jakieś podciśnienie albo co , ja osobiście jeżdżę na Mobilu 10W40 a stan oleju tuż przed max

pali mi jakieś 0,1L na 10tys Km przynajmniej jak na razie

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kiedyś też jeździłem takim opelkiem 1.7 isuzu oraz corsą też 1.7 isuzu radze sprawdzić okolice turbo albo pompkę podciśnienia przy alternatorze po naprawie alternatora przez okres 3 miesięcy dolałem około 1 litra oleju i okazało sie że właśnie leciało z tej pompki elektryk ją uszkodził. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym w tym silniku dziwnie się mierzy olej

święte słowa, kilka razy miałem już okazję się o tym przekonac. Raz nawet, po całej nocy na parkingu, ranem pokazywał mi, że niby jest 3 cm ponad max poziom ;/ po wytarciu bagnetu i włożeniu ponownie, pokazywał ten właściwy poziom, którego jestem pewien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności