Skocz do zawartości

nie działa spryskiwacz


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie nie dziala spryskiwacz przedniej szyby ( zero reakcji) - z tylu pracuje.

Co to moze byc - czy duzo roboty jast z naprawa - przyznam ze podejrzewam wyłącznik zespolony przy kierownicy, ale nie jestem pewien , moze to cos innego - jak dokładnie sprawdzic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś więcej o tym Kamixie- co to za wynalazek?

Mam chyba zapchaną dyszę z tyłu.

 

[ Dodano: Czw Lis 15, 2007 22:15 ]

to znaczy mam na myśli dyszę spryskiwacza tylnej szyby, bo "dyszę z tyłu " :ass: mam w porządku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza jest chyba zatkana ale własnie z tyłu - bo słysze pompke , a płyn leci pod słabym cisnieniem ale z przednich dysz :lol: . NAtomiast jak próbuje włączyć spryskiwacze przednie to pompka nie pracuje wcal, a wiec to ne wina dysz ( przynajmniej z przodu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza jest chyba zatkana ale własnie z tyłu - bo słysze pompke , a płyn leci pod słabym cisnieniem ale z przednich dysz :lol: . NAtomiast jak próbuje włączyć spryskiwacze przednie to pompka nie pracuje wcal, a wiec to ne wina dysz ( przynajmniej z przodu)

Wydaje się prosta sprawa ze spryskiwaczami ,a wcale tak nie jest niestety - dość solidnie wszystko zabudowali. Żeby się dostać do zbiorniczka trzeba ściągnąć lewe przednie koło i zdjąć nadkole (śróbki jakiś mały torx i jednorazowe plastiki ze środkową częścią wciskaną do środka)

 

Tak naprawdę nie powinno być tak że włączając natrysk na tył leci z przodu - nawet jak jest niby lekkie ciśnienie ; ktoś chyba coś kombinował(zamienił wężyki?)

Na początek ściągnął bym wężyk z przodu pod maską i sprawdził co jest powodem słabego ciśnienia ,czyli jeżeli po ściągnięciu samego wężyka płyn psika jak należy to dysze przytkane ,jeżeli nadal słabe ciśnienie to pierwsze co to napięcie jakie jest dawane na silniczek i później sam silniczek.

Podobnie z tyłem na początek sprawdził bym czy idzie napięcie na silnik. Dyszę z tyłu wyciągasz przekręcając ją o 90 stopni(tak jest w kombi ,ale zapewne w innych wersjach tak samo)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się prosta sprawa ze spryskiwaczami ,a wcale tak nie jest niestety - dość solidnie wszystko zabudowali. Żeby się dostać do zbiorniczka trzeba ściągnąć lewe przednie koło i zdjąć nadkole (śróbki jakiś mały torx i jednorazowe plastiki ze środkową częścią wciskaną do środka)

W astrze G to sie zgadza, choc nie trzeba nawet koła zdejmowac, wystarczy skrecic, ale mi chodzi o COrse B - tam jest wszystko na wierzchu i sprawdzenie pompki to niewielki problem - musze tylko znalezc chwilke czasu - martwi mnie tylko ze to chyba nie pompka, a wiec co???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności