Skocz do zawartości

Instalacja lpg w corsa b 1.2 X12SZ


Gość LuZet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zaczynam rozważać montaż instalacji lpg w mojej corsie b. Posiada silnik 1.2 X12sz o jednopunktowym wtrysku paliwa. Pracuje on bardzo ładnie pali jakieś 7litrów benzyny na sto. Jeżdżę nim od roku Przebieg wynosi ok208 tys. Auto jest z rocznika 1997. Pisałem maila do jednego gazownika pisał ze instalacja jest w 100procentach opłacalna. Natomiast moj znajomy mówi ze do tak starego auta nie jest opłacalny montaż mówi ze instalacja szybko zacznie kończyć silnik. Moje pytanie czy opłaca sie montować lpg do tego modelu silnika czy dobrze będzie sobie radził z gazem? (liczę na opinię posiadaczy) Czy cena montażu gazu 2generacji (1500zł) z butla gazową w miejscu koła zapasowego jest wystarczająca czy jest to zbyt mało? Oraz jakie instalację sa najlepsze? Czytałem gdzieś na forum stag, lovato? Proszę o opinię i porady z góry dziękuję pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

najpierw poczytaj na foprum w tym dziale co polecaja chlopaki

pozniej sobie policz kiedy sie zwroci instalacja

i nie ma co montowac najtanszej

pozniej sie to msci (o tym poczytasz tez w dziale LPG)

 

a podstawa to dzienne przebiegi

instalacja wlacza sie po przejechaniu paru kilometrow

silnik musi sie nagrzac do przelaczenia na gaz

wiec jak robisz np 10 w jedna strone do pracy

to polowe i tak robisz na benzynie

wiec oszczednosc niewielka

 

sam rozwazalem montaz LPG

ale robiac 3 kilometry w jedna strone

nawet na gaz sie nie przelaczy

wiec instalacja mi nie jest potrzebna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dużo poczytam jeszcze na te tematy:) robie jakieś 11km do pracy i od czasu do czasu wyjazdy np do rodziny 30km więc waham sie nad instalacja bo przy tej najtańszej wróci sie dopiero po 1.5roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Jeśli myślisz o podtlenku LPG to tylko sekwencja, a do monowtrysku raczej tego nie zamontujesz. Niewiem jak kochasz swoje auto ale ja mego kaszlaka oddałem kobiecie, a też zastanawiałem się nad LPG i zakupiłem coś poważniejszego ( 6 garów) z już zainstalowanym lpg. Reasumując twój przypadek: gaz i tak ci się zwróci, ale jazda na benzynie tym autem to masochizm a co dopiero na LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham mojego opelka i chcialbym jeszcze pośmigać nim z przynajmniej 5lat. Jedyne obawy to ze straci na mocy i będzie mułowaty na gazie:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyWilk

Nieprawdą jest że silnik zasilany lpg musi przejechać 3 a może nawet 5 km żeby się zagrzać

u mnie po 1km już mi przełączało na lpg w zimie gdzie temp gazu jest ustawiona na 30 stopni, teraz nawet nie robię 500m - i nie jestem tu odosobnionym przypadkiem a z tego co mi wiadomo to i tak mi późno przełącza.

 

Nie prawdą jest że tylko lpg sekwencyjny, dobrze zamontowana i wyregulowana instalacja II generacji też się spisuje ok.

 

Co do pakowania gratów pod maskę - najważniejszy element to gazownik z prawdziwego zdarzenia.

Dobry gazownik wsadzi co będzie miał pod ręką ustawi i będzie ok.

Zły choćby i instalował gaz ze złota to i tak spartoli.

 

 

jak wsadzisz byle co to tak bedzie jak dobra instalke to nie poczujesz roznicy

święta prawda z tym że tyczy się ona głównie instalacji IV generacji (sekwencja)

 

Widzę że jesteś z Biecza jeżeli nie stanowi dla Ciebie problem dojazd do gazownika troszkę dalej polecam zakład w Niwiskach k. Mielca - wiem że to 80km ale naprawdę warto - sam u nich robiłem gaz, jak i kilku moich znajomych i nikt nie powie złego słowa.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi doradzili dobrą instalację, nie wiem nawet dokładnie jakiej firmy ale oni mają wiele różnych firm w ofercie więc, że dopasowali idealnie do mojego samochodu.

 

http://goo.gl/BTYpU

 

Na dodatek skierowali do dobrego warsztatu, który jest blisko. Jeżdżę już pół roku z instalacją i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do monowtrysku z powodzeniem wystarczy lpg 2 gen.Jam taki silnik tyle ze 1.6 i nie ma zadnej róznicy miedzy lpg a pb.Dodam ze na lpg odrazu przełacza sie po uruchomieniu i zrobiłem okolo 150tys na lpg i nic sie nie dzieje.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności