Skocz do zawartości

corsa B - wycieraczka tył + spryskiwacz


Rekomendowane odpowiedzi

witam

wymieniałem pióro wycieraczki tył - po tym zabiegu przestała działać, pewnie zbieg okoliczności, bezpiecznik sprawdzony na kostce przy silniku napięcie ok 9V ale na samym zacisku silnika ok. 12,4.

Przewody w łączniku w fatalnym stanie ale poprawiłem, prąd dociera. Wymontowałem silnik wycieraczki ale nie mogę obrócić trzpieniem, chyba się przytarło.Czy napięcie jest prawidłowe??

 

Mam też inny problem z klapy wystaje rurka od spryskiwacza ale nie mogę znaleźć łącznika wychodzącego od strony pompki, sprawdziłem wiązkę przy lampie i nie widać żadnej rurki, może ktoś mnie pokierować jak poprowadzony jest wężyk od pompki w stronę tylnej klapy.

 

mam też trzeci problem chodzi o centralny zamek

auto to CB rok 2000 silnik 1,2 16V 3-drzwiowy- auto wyposażone w centralny zamek

Ale c.z. nie działa wszystkie drzwi muszę otwierać i zamykać z kluczyka. W klapie przy okazji zabawy z wycieraczką widzę że siłownik jest zamontowany, czemu to nie działa??

 

Z góry dzięki za pomoc i wskazówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzpień wycieraczki tylnej należy regularnie czyścić i konserwować bo inaczej przestaje działać.

U mnie już w kilku oplach WD-40 ruszyło już wycieraczkę.

 

 

jak poprowadzony jest wężyk od pompki w stronę tylnej klapy.

 

Od strony kierowcy: słupkiem a potem nad drzwiami w krawędzi dachu.

 

 

wszystkie drzwi muszę otwierać i zamykać z kluczyka

 

Być może siłownik od strony kierowcy wymaga sprawdzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od strony kierowcy: słupkiem a potem nad drzwiami w krawędzi dachu.

sprawdziłem schowki(zaślepki) w bagażniku ale nie ma śladu po wężyku - sprawdzę od strony pompki i chyba dalej idzie w progu do bagażnika. przy okazji sprawdzę ten siłownik w drzwiach kierowcy

dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sprawdziłem schowki(zaślepki) w bagażniku ale nie ma śladu po wężyku - sprawdzę od strony pompki i chyba dalej idzie w progu do bagażnika

Wężyk nie idzie w progu. Górą, przy krawędzi dachu, potem do otworu w klapie - tam gdzie w gumowej rurze wiązka przewodów - i wewnątrz klapy do spryskiwacza. Po odsunięciu gumy i odsłonięciu wiązki razem z przewodami ma być wężyk. Często bywają tam dwa końce :cry: bo najczęściej w tym miejscu ulega uszkodzeniu. Jeżeli jest tylko jeden koniec to drugiego trzeba szukać - w zależności - albo w klapie albo trzeba zdjąć osłonę tylnego słupka a nawet odchylić podsufitkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę :-) no to nowy trop poszukiwań myślałem ze idzie dołem jutro dzień wolny wiec sprawdze

Edytowane przez niuteq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem silniczek pod aku bezpośrednio, ani nie drgnie nie chciał ruszyć wiec pewnie zapieczony lub spalony, sprawdzę na sprawnym


niestety przewodu od spryskiwaczy nie znalazłem. Ani nie idzie w słupku dołem kolo lampy, ani górą. Odczepiłem plastiki, aż do słupka pasów na wysokości fotela kierowcy, a co dziwne przy zbiorniczku spryskiwaczy wychodzi tylko jeden przewód do przednich spryskiwaczy.


Chyba trzeba zmienić pompkę bo nie widzę żeby przewód wychodził na tylni spryskiwacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności