Skocz do zawartości

Wycena uszkodzenia CORSA C 2001


Rekomendowane odpowiedzi

Gość okobogee

post-39569-0-75243000-1368720165_thumb.jpgWitam, posiadaczy pojazdów z rodziny GM.

 

Potrzebuję pomocy dotyczącej wyceny uszkodzenia tylnego zderzaka w moim opelku (corsa c comfort - 2001)

Osoba która uszkodziła (sprawca) daje mi 550 zł lub chce sama mi naprawić ( kopić na allegro zderzak ewentualnie malować gdzieś u jakiegoś Pana Romana w garażu )

Spisane mam oświadczenie w którym jest napisane że przyznaje się ze to zrobił i że zobowiązuje się do naprawy w przeciągu 14 dni.

Miną tydzień a gość tylko mi przysyła zdjęcia zderzaków z allegro i to takie trupy że szok.

Ostatnio napisał że daje mi 500zł i żebyśmy zapomnieli o sprawie. Kontakt telefoniczny z nim żaden!

Dzwoniłem do lakiernika w mieście i powiedział ze malowanie 300 - 350 zł i to jest bez zderzaka.

I teraz pytanie do was.

Czy godzić się na te 550zł czy może dzwonić do jego ubezpieczyciela ?

W dixi - car powiedzieli ze koszt malowania bez zderzaka 700 zł !!

Jesli ktos wie jak by to najlepiej zrobić to proszę o poradę bo autko brzydko wygląda z tym i mnie to juz mocno drażni.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezel kolego zadzwonisz do jego ubezpieczyciela to ten co uszkodził musi potwierdzic ze stłuczka miała miejsce.Moim zdaniem ten co uszkodził auto ten lub jego ubezpieczyciel pokryc koszta za zderzak(nowy) lub w dobrym stanie i jego malowanie w dobrym zakladzie.Oprocz przeciez uszkodzonego zderzaka bedzie troche zachodu z jego naprawa i dzien lub dwa auto bedzie stało u lakiernika

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz kase i szukaj zderzaka w kolorze

 

za takie cos poplyniesz bo ubezpieczyciel znajdzie amortyzacje czesci i obnizy koszty

 

a poza tym 350 za malowanie to chyba zlotem by musieli malowac za takie pieniadze

150 za element to max a zderzak mozna spokojnie pospawac i nawet sie wpylic zeby calosci nie malowac

 

a kolor moge zgadywac z20n tak jak u mnie??? sprawdz

 

dam namiar na taki w kolorze :spoko:

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okobogee

Czyli rozumiem że brać kasę i szukać w kolorze. Nie zgłaszać tego?

Nie wiem czy jak wezmę te pieniądze to czy wystarczy na naprawę tego.

Mati11294 koszt 300-350 jest to malowanie + zdjęcie i założenie

a kolor to trafiłeś w dziesiątkę :spoko:

No tez mnie się wydaje drogo no nie wiem czy w łódzkim takie tylko ceny!!

Inny mi powiedział ze jak przywiozę tylko zderzak to pomaluje za 250 zł ale to tez qrewsko drogo.

 

A pro po ciężko zdjąć samemu ten zderzak?

Edytowane przez okobogee

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ciezko pare srubek

ale pseudolakiernicy(mchanicy) na tym zerują zeby zarobic (mam nadzieje lakier w cenie?)

 

w takim przypadku to wolal bym go spawac niz wymieniac na inny i mala wpylke zrobic (chyba ze znajdziesz kolor taki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okobogee

Mati11294 no lakier jest juz w cenie.

A powiedz czy to spawanie to mocno widać ?

jak się pomaluje takie spawanie to nawet po zimie nie będzie widać że był robiony ?

Jeśli masz jakieś z tym doświadczenie to podziel się nim.

Tu mi znajomi mówią abym zgłaszał i tyle bo więcej kasy mogę dostać i w tedy pojadę i zrobią mi w Trax- Multidealer i problem z głowy.

Jak radzisz ?

Edytowane przez okobogee

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dość rzadki.

Gdybyś miał popularny to 550 wziąć i poszukać używki w kolorze.

 

Ubezpieczyciel i tak policzy Ci najtańszy zamiennik.

 

 

ten pasuje?

 

http://allegro.pl/zderzak-belka-wzmocnienie-tylny-corsa-c-bydgoszcz-i3197846910.html

 

http://allegro.pl/zderzak-tylny-tyl-opel-corsa-c-i3207059769.html

 

http://allegro.pl/szczecin-opel-corsa-c-04-zderzak-tyl-i3240480780.html

 

 

Bierz używkę - wymienisz sam i wyjdziesz na plus z kasą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=22017693

 

ten uzytkownik ma lementy z20n

 

trzeba pytac o zderzak tyl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności