Skocz do zawartości

Corsa b 1999r dziura w tylniej belce


Gość Tomek19892012

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek19892012

Witam

 

Posiadam oplca corsa b 1999r wersja 3 drzwiowa.

Dzisiaj byłe na wymianie opon i gdy sciagneli lewe tylnie koło ujrzałem mała dziure na belce koło sprężyny zrobiłem zdjecie i nagrałem filmik bo chciałem was zapytać czy to jest już bardzo nie bezpieczne i powinienem jak najszybciej wymienic tylną belke czy można z tym jezdzić i ta cześc która rdzewieje nie wpływa w dużym stopniu za wytrzymałość tej belki ?

z drógiej strony jest bez oznak korozji

 

Czekam na odpowiedzi z góry dziękuje

 

20130520_123214_zmniejszacz-pl_894631.jp

20130520_123219_zmniejszacz-pl_929061.jp

20130520_123227_zmniejszacz-pl_238645.jp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Za wesoło nie jest, belka nie posiada praktycznie żadnej ochrony antykorozyjnej. Ubytek nie jest tragiczny i można go zaspawać jakimś zdrowym kawałkiem płaskownika. Po tym wszystko wyczyścić z luźnej rdzy, dwa razy podkład antykorozyjny i baranek. JAk to zostawisz to rdza schrupie Ci belkę do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belka jest zrobiona z grubej blachy i zanim coś więcej jej będzie to jeszcze minie trochę czasu....

 

Belki do cb w dość normlnym stanie można za grosze dostać i kiedyś sobie wymienić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek19892012

Czyli nie Panikować odrazu ?

Bo jak byłem na zmianie opon wczoraj to gość ktory zmieniał mi opony polecił zebym podszedł do warsztatu o bok i poprosił zeby podszedł do mojej corsy jakis mechanik i tak zrobiłem :-)

tylko ze przyszedł jakiś młokos 25 lat spojrzał na to i powiedział ze mi koło może odpaśc lada chwila bo on nie widział jeszcze w zdnym samochodzie takiej rdzy na zawieszeniu i to bardzo nie bezpieczne moge nawet dachować :>

Ja osobiście nie znam sie za bardzo na samochodach dlatego sie troche przestraszyłem i postanowiłem wrzucic cała historie na forum zeby was sie doradzić bo ten koleszka z warsztatu odrazu polecał ze oni to zrobia za jakies 150zł ( sama robocizna)wydaje mi sie ze nawet nie drogo...

 

Ale ludzie na forum znają się na tym lepiej bo mają na codzien doswiadczenia z takimi samochodami

Wiec jakos na dniach zrobie tak jak mowiliście podajde do jakiegos magika co sie z tym pobawi niech obczysci z rdzy pospawa i zabezpieczy.

Bo to chyba nie możliwe zeby zaraz miała mi belka pęknąć jak by była tak bardzo przezarta to juz dawno by sie złamała ?

Edytowane przez Tomek19892012

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

Kolego weż młotek i to sobie opukaj jak będzie się kruszyć i odpadać kawałami to wymień belkę.

BARDZO WAŻNE jest mocowanie tej belki bo jak tam jest korozja i gnić zaczeło to może się

BELKA wyrwać z karoserii (tylnej podłużnicy).A gdy nie daj buk by się tak stało to nie wiem czy da rade pospawać

nawet dobry blacharz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności