Skocz do zawartości

Problem z nawiewem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem przy włączeniu nawiewu na wolnych obrotach (przełącznik w położeniu 1 lub 2) słychać dziwne dźwięki coś w rodzaju świszczenia. Na trzecim i czwartym ten efekt znika. Jednak po wstępnym nagrzaniu autka wole zmniejszyć siłę nawiewu.

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś podobnym ??

To naprawdę denerwujące :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Slychac to z jakiegos konkretnego miejsca (np z ktoregos konkretnego nawiewu)??

 

Mozliwe ze jakis badziew dostal Ci sie do przewodow... ;p Sprawdzilbym filtr kabiny (moze brudny ) i to co sie znajduje pod nim...

 

Mozesz tez wyjac nawiewy i zajrzec do nich... Czasem mozna tam znalesc ciekawe rzeczy... :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że to filtr przeciwpyłkowy,pewnie jest zapchany, a zrobiło się wilgotno więc całe badziewie się pewnie zlepiło i nie przepuszcza powietrza,świszcze powietrze dostające się do wnętrza jakimiś szczelinami koło filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ten filtr przeciwpyłkowy, jeśli dobrze kojarzę to jest pod atrapą pod przednią szybą prawda. Trzeba zdjąć uszczelkę i odkręcić atrapę. Sam filtr jest na jakiś zatrzaskach czy torx-ach ??

 

Dzięki za szybką odpowiedź :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Filtr PP jest na podszybiu dokladnie na srodku samochodu... zdejmujesz uszczelke razem z plastikiem ktory jest kolo zbiorniczka plynu do spryskiwaczy potem wyjmujesz taki plastik ktory zakrywa filtr na podszybiu... idzie on przez cala szerokosc podszybia... potem odpinasz dwa plastikowe zatrzaski i wyjmujesz filtr... skladasz w odwrotnej kolejnosci... nowy filtr kosztuje kolo 35-45 zl ale ja ostatnio zamiennik kupilem za 18... I dziala...

 

Tylko uwazaj przy wkladaniu plastiku zeby rureczek od spryskiwaczy nie porwac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem. Ja musiałem wymienić filtr , a nie miałem możliwości pojechać po nowy. Stary filtr był z jakiejś włókniny więc go ...uprałem. Pomysł niby głupi ale filtr działa bez zarzutu już od dłuższego czasu. Co prawda moja żona stwierdziła że więcej kosztowała woda do płukania filtru i proszek do prania niż nowy filtr , ale była taka konieczność i zadziałało.

Uprany filtr odwirowałem w pralce i nic mu się nie stało, więc myślę że można by spróbować go

w pralce uprać.......

......Tylko w zasadzie nie wiem po jaką cholerę skoro nowy kosztuje dwie dychy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A jak wyglada sprawa w Oplu Astrze G ? Mam identyczny problem tylko, ze u mnie tak sie dzialo az przestal dzialac w ustawieniu 1, 2 i 3 ale jak dam na 4 to juz wieje( patrz zdjecie 1 ). Mimo ze podczas startu slychac jakies dziwne dzwieki. Jak by lozysko sie wyrobilo. Ale to moze byc filtr. Wymieniam wedlug instrukcji z ,,Sam naprawian Opel Astra G i Zafira ". Wyjalem schowek i wlasnie sie zabieram za odkrecenie srubek ale nie mam takiego malego kluczyka ( czwórka albo piatka bo szostka jest za durza i sie slizga ) i teraz moje drugie pytanie ktore dokladnie srubki odkrecic? Ktos mi radzil aby wyjac kolo szyby tak jak wyzej bylo opisane. Czy to jest prawidlowa droga czy za schowkiem bo juz sam sie pogubilem.

 

 

Zdjecie 1:

Dołączona grafika

 

Zdjecie 2:

Dołączona grafika

Dalszy widok:

Dołączona grafika

 

 

p.s. Odnosnie filtra. Czy musi byc oryginalny czy moge zakupic np: B&Q podobny material i wymiary sobie dopasowac ? Znalazlem takie cos u konkurencji :znudzony: ale chyba dobrze mysle. http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php?t=31391

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności