Skocz do zawartości

1.2 8V 96r dusi się przy określonej prędkości jazdy.


Gość GregZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem, ale nie znalazłem jedoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.

Mój problem jest następujący - Corsa (na LPG) przy prędkościach od 80km/h wzwyż po dodaniu gazu, po prostu się dławi. Problem dotyczy tylko LPG, na benzynie jest ok.

Pojawiło się to podczas pewnej trasy, kiedy to zaświeciła się check engine. Zlokalizowałem wtedy ułamaną łączówkę tego czarnego cieniutkiego przewodu idącego od pokrywy miksera do wtrysku (podciśnienie). Szybko to naprawiłem i pojechałem, a check engine się już nie zaświeciło. Pojawił się jednak problem nakreślony wyżej. Dodatkowo sprawdzając błędy, wyskoczył mi błąd o zbyt niskim napięciu na czujniku temperatury cieczy. Czujnik wymieniłem, błędu nie pokazuje.

Domyślam się, że problem może leżeć po stronie dolotu. Próbowałem zdejmować rurę ciepłego powietrza i kierować ją daleko od silnika - nic to nie dało. Z rurą ssania zimnego powietrza nic nie robiłem, chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat.

Bardzo proszę - jeśli ktoś umiałby mi pomóc, będę wdzięczny :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti82

Skoro Problem dotyczy tylko LPG, na benzynie jest ok, powinieneś wybrać się z wizytą do gaziarzy! niech zrobią pełen serwis i przy okazji wyregulują mieszankę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy byles na przegladzie i serwisie instalacji LPG ??

 

Jakoś w listopadzie ub. roku. Nowy, wyregulowany parownik.

 

Nie lubię latać z każdą błahostką do serwisu. Większość robię sam, stąd post na forum.

 

Licze na to, że może ktoś borykał się już podobnym problemem i mógłby podzielić się doświadczeniem. Objawy nie dotyczą prędkości obrotowej, a jedynie okreslonej pr. jazdy, co mnie bardzo dziwi. Czasem rozpędza się do 100 - 120, czasami ledwo powyżej 80km/h się wyciśnie.

 

Dziś pojawiła się kolejna 'usterka'. Po wciśnięciu gazu do deski, też zaczyna się dusić i dość mocno przy tym buczeć. Mam swoje typy, ale może pojawią się jeszcze jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności