Skocz do zawartości

Wariuje centralny zamek!!!!!Otwiera sie sam!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Po krotce opisze problem jaki mam, moze sie to wydawac dziwne i bezsensowne ale prawdziwe!!A wiec moj OPEL ATRA II 1999 rocznik, 1.6 16V zglupial, a mianowicie centralny zamek otwierany pilotem: OTWIERA SIE SAM!:wesoly:!! I wcale nie jestem roztrzepany i nie zostawiam go otwartego, za 1 razem kiedy zastalem samochod otwarty tak pomyslalem (no tak zostawilem go otwartego, jestem rozje.... ;) )) no ale za po 3 razie zaczalem sie zastanawiam co jest grane: specjlanie go zamknalem i spogladalem na niego 2 dni (jest zaparkowany na ulicy), no i oczywiscie sie otwarl sam po 1 dniu!!

Moje pytanko: czy jest mozliwe ze ktos ma podobny pilot i przypadkowo otwiera dwa samochody??przestawilem go w inne miejsce zeby to zobaczyc, czy jest mozliwe ze jakies zaklocenia systemow informatycznych, intenetu czy czegokolwiek (byl zaparkowany obok banku) sa wstanie uruchomic centralny zamek??Czy da sie odlaczyc otwieranie pilotem???Prosze o porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanko: czy jest mozliwe ze ktos ma podobny pilot i przypadkowo otwiera dwa samochody??

Teoretycznie nie, zmienne kody itp

 

Ale z kolegą służbowe Corollki otwieraliśmy sobie wzajemnie.

Ubaw był jak na sygnał z pilota jeden samochód się zamykał a drugi otwierał, i tak na przemian.

 

Pomogło przekodowanie pilota w ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na poludniu Hiszpanii, tak zimno nie jest znowu, ale fakt zrobilo sie chlodno (min 7 st w nocy w plusie), dzwonilem do Opla, powiedzieli zeby odlaczyc akumulator na pare godzin, wtedy sie system rozkoduje, i jak podlaczysz akumulator na nowo, to przeprogramuje sie i ustawi na inna czestotliwosc, w ostatecnzosci powiedziele ze jak sie bedzie powtarzac sytuacja odlacza sterowanie pilotem i pozostanie sam centralny zamek. Powiedzili ze nie pierwszy jestem co dzwoni z tym problemem, w pierwszych Oplach te systemy byly bardzo czule i reaguja na wiele zaklocen (pytali o rok produkcji), zaparkowany byl na przeciw banku i mozliwe za nawet zachodzila jakies interferencje, rownie dobrze Internet bezprzwodowy i inne duperele, poprostu te roczniki tak maja kodowanie czestotliwosci jest z roku 99 (przez 9 lat postep poszedl pojawilo sie wiecej marek wiecej samochodow, wiec prawdopodob interferencji wzroslo), doradzili poczekac, a jak sie bedzie powtarzac to zalecaja definitywne odlaczenie systemu, bo powiedzieli ze przekodyfikowanie sie nie oplaca w tak starym aucie :wesoly:;):]:D:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W corsie mialem ten sam patent jak sie akumulator rozladowywal. W zeszlym roku przyszly mrozy, aku byl stary i jak ledwo zipal to otwieral centralny... Nie wiem czy to jest jakies zabezpieczenie, ale tak sie wlasnie dzialo. Po wymianie akumulatora do tej pory sytuacja nie powtorzyla sie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej podpowiada najprawdopodobnie akumulator już siada. Spotakałem się już z tym problemem w astrze. Centralny zamykał by za chwilkę otworzyć. Podładuj akumulator i zobacz jaki będzie efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności