Skocz do zawartości

stozek na maske


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

temat taaki:

chcialbym wyciagnac na maske stozek,sam wlot mi nie wystarczy;pp zartuje ale powaznie jak by wyciagnac stozek by lekko wygladal z maski,tak 1/5,czy nie bedzie problemu z powietrzem- czy bedzie nie rowno,za mocno wtlaczane w stozek,czy woda nie bedzie robic problemu...?pewnie bedzie....co o tym myslicie?

 

pozdrotigra;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

myślę ze dla stozka sama idea wywalenia go nad maskę jest OK, bo dostaje dużo zimnego powietrza a własnie o to chodzi, natomiast w czasie jazdy w ulewnym deszczu może być problem żeby wody nie zassało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do codziennej jazdy to kompletny bezsens..pomyśl sobie ile syfu taki stożek ci wciągnie...nawet nie chcę sobie tego wyobrażać.

 

Takie rzeczy się robi jak auto wykorzystywane jest jedynie do startów na przykład w 1/4, a nie jeżdżone codziennie - w deszczu, pyle itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadazm sie stożek nie za bardzo lubi byc u góry :wink: ale na poważnie zasada stożka jest dośc prosta : ma zasysac jak najwiecej zimnego powietrza .Z reguly montuje sie go w nadkolu lewego blotnika patrzac od przodu(kadett e)gdyz jest tam przewidziane miejsce.Mozna wyrechtowac samom dziure i powino wystarczyc ale jest male ALE gdyz przy obfitych deszczach zalewa sie caly stozek czego tenże wymieniony wrecz nienawidzi z tej prostej przyczyny ze zaklejaja sie wszelakie mozliwe jego otwory i w tym momenicie autko nie dostaje żadnego powietrza .Moglbys go podniesc nad maske i ofszem ale musialbys zrobic mu jakas osłone przciw deszczowa lub cos takiego a to juz sie mija z celem.Koles ma poprowadzony osobny dolot od zderzaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki za sluszne uwagi, powiecie mi jeszcze czy wyciagajac,nomoze juz robiac elegancki wlot zamiast wyciagania na maske,stozek dostaje jakknajawiecej zimnego powietrza robi to tym ze komputer mierzy zimniejsze powietrze i dodaje wiecej mieszanki?zastanawia mnie robienie dobrego wlotu powietrza i montowanie potencjometra czy jakos tak(rezystorek z regulacja oszukujacy komputer co do temperatury wpadajacego powietrza)pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przy seryjnym silniku to stozek najlepiej zamontowac w kartonie w bagazniku...no chyba, ze dla samych walorów dzwiekowych...moja tigra dużo stracila na nizszych partiach obrotów po zamontowaniu stozka...ale brzmi pieknie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj skonczyłem kompletować cześci do montazu stozka i jest juz założony .Jedyne co zostało to przygotowanie otworu i montaz dolotu powietrza bo sam stożek z pucha juz założony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tzn ja wstawilem dosc duzy stozek,i sila rzeczy musialem odlot zrobic,rure z 45mm zrobilem 55 z strumieniaca i tlumikiem przelotowym koncowym tylko,z efektu jestem bardzo zadowolony,czuc znaczny przyrost mocy mimo ze kolektora wydechowego nie przerabialem(jeszcze),no i bez wyciszacza w tlumiku "mrrruczy" nieziemsko i troche przypalowo wiecc jezdze glownie z wyciszaczem;D jakk z tym powietrzem i oszukiwaniem kompa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

pkpbatata, wydaje mi sie, ze chodzi o wieksza ilosc tlenu w zimnym powietrzu w porownaniu z cieplym.

 

Mialem poldka kiedys. Byl tam termostat umieszczony w dolocie, ktory przelaczal miedzy zimnym powietrzem z atrapy lub cieplym znad kolektora wydechowego. Kiedy wyrzucilem ten patent i zaciagal tylko z atrapy samochod wydawal sie minimalnie zrywniajszy, ale przede wszystkim nie zawyzalo obrotow na luzie po rozgrzaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności