Skocz do zawartości

Corsa B 1.2i Wysokie spalanie ok. 10l/100km


Gość black3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem sądze iż moja corsa za dużo spala. około 10l/100km. Co wydaję mi się o sporo za dużo jak by spalała 7l/100km to byłoby optymalnie. Tak wysokie spalanie dla ucznia który zarobił na pierwszę auto jest nie do przejścia :)

 

Skąd wnioskuję że spala mi 10l/100 ? Bo miałem 15l w baku w czasie postoju, a teraz mam zrobione ponad 100km i już mam na czerwonej kresce wskazówke czyli nie całe 5l. Co może być nie tak że auto aż tyle spala ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość westsajd

Ja Ci proponuje zatankować do pełna, wyjeździć do zera, znowu zatankować do pełna i wtedy obliczyć spalanie. Wskaźniki paliwa w Corsach nie należą do najdokładniejszych :-)

Edytowane przez westsajd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sossnoff

Mam ten sam problem - właśnie założyłem temat, gdzie jest map sensor. W zasadzie tylko to mi zostało do wymiany.

Jak mi koledzy pomogą :) to po wymianie dam znać, czy spalanie się zmniejszyło.

Ostatnio spalanie 30l - przejechane 300 km w trybie ECO.

 

Silniki 1.2 do oszczędnych nie należą, ale w trasie spalanie powyżej 7l to była rzadkość. Zanim zrobisz cokolwiek wstrzymaj się. Ja i tak już majątek na części wydałem i oczywiście nic to nie dało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechalem w kumpla corsie i Auwazylem ze jemu wskazowka od paliwa chodzi duzo dynamicznuej. Gdzie u mnie chodzi duzo mozolniej. Moze cos jest nie tak z plywakiem. A jak jest u was ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Corsie jest beznadziejny pływak. Jedziesz z górki masz 15L jedziesz pod górkę pokazuje 5. Nic z tym nie zrobisz.

Edytowane przez sts123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sossnoff

U mnie map sensor wymieniony. Auto zaczęło w końcu lepiej jeździć.

 

Mimo tego nadal się świecił check po rozgrzaniu silnika. Powód? Sonda lambda. Nowa, którą niedawno wymieniłem - okazało się że jest "martwa".

Po prostu zczytałem błędy

 

Po wymianie spalanie wraca do normy. Na tę chwilę nie podam Ci ile, cały czas jeżdżę w mieście z pracy do domu. Ale już nie znika mi tak paliwo, jak wcześniej patrząc na wskaźnik. U mnie sprawdziło się, że jak wysokie spalanie to w pierwszej kolejności sonda do sprawdzenia.

 

Niebawem czeka mnie 200km trasy to sprawdzę jak jest tym razem.

 

Jeśli nie wiesz jak sprawdzić - możesz wypiąć i sprawdzić zużycie paliwa - jak będzie bez zmian, to znaczy że masz powód.

 

Był jeszcze jeden defekt - przewód podciśnienia (ten czerwony), który idzie od filtra powietrza do kolektora, lekko się podtopił pod wpływem temperatury.

 

Zmieniłem go. Wężyk ma 3mm średnicy, więc nie problem kupić w sklepie samozaciskowy.

 

Polecam Ci podłączyć się pod komputer, lub zczytać błędy metodą spinaczową, jeśli zapala Ci się check.

Zaoszczędzisz kupę kasy na mechanikach-wymieniaczach, którym już nie dam zarobić więcej kasy - wolę popytać na forum, lub sam sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności