Skocz do zawartości

Opel Corsa 1.4 problem z jazdą,dopływem paliwa(?)


Gość pawelwch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelwch

Witam. Mam pewien problem. Otóz, cos jest nie tak z autem. Czesto gdy mam mniej paliwa w baku(jednak cos tam jeszcze jest) auto zaczyna wariowac i czesto na poczatku jazdy zachowuje sie jakby nie chciało jechac. Powiedzmy, właczam auto wrzucam pierwszy bieg i jedzie jakby nie mogł,a pedał gazu dociskam prawie na full. Podobnie jest na drugim,trzecim biegu( wyzej nie próbowałem bo bałem ze mi zgasnie). Pozniej jak silnik sie rozgrzeje zaczyna juz normalnie pracowac,ale poczatki sa ciezkie. Wydaje mi sie ze chodzi tu o dostarczane paliwo,pewnie nie dochodzi czy cos i to moze byc głowy powód. Pomozecie?
Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak? ok może inaczej:) ile czasu jeździsz swoim autem?, czy tak było jak go kupiłeś czy było dobrze! a teraz jest tak jak piszesz? jak odpala? dobrze czy nie chce odpalić?, nie telepie na biegu jałowym?, jak przy gazujesz dobrze się wkręca na obroty i z nich schodzi? wiesz gdzie znajduję się kontrolka check engine? taka pomarańczowa kontrolka silnika z piorunem w środku;) nie zapala ci się ona podczas jazdy? bo jak się zapala to jest zapisany błąd i musisz wówczas podjechać na diagnostykę komputerową albo podpiąć kompa z fejsem i sczytać błędy! jak sczytasz błędy będziesz wiedział co mu dolega i co trzeba naprawić(wymienić)

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelwch

Auto zakupiłem około 3miesiace temu. Jak kupiłem auto raczej wszystko było w porzadku. Z odpalaniem to zalezy. Jezeli sa opady deszczu(wilgotno),to odpala ale ale za jakims 7razem i sie dusi,szarpie,burzczy. Na niskich obrotach tak sie dzieje a jezeli jest powyzej 3tys. obrotów juz dobrze silnik pracuje(bez róznicy jaki jest to bieg).Jesli silnik sie rozgrzeje,moge wyłaczyc auto i z włączeniem nie ma problemów. Jezeli jest natomiast ciepło,bez opadów to rowniez nie mam z nim problemów. Czasami własnie zapala mi sie ta kontrolka,ale np. po chwili zanika. Czasami swieci sie krócej,czasami dłuzej. Dzieki wielkie za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to jest ta kontrolka engine check;), zapala się lub mruga i tym samym zapisuję błąd w pamięci sterownika, błąd lub błędy należy zdiagnozować przy pomocy kompa diagnostycznego i wówczas podjąć naprawę/wymianę wadliwej części;), także proponuję ci zorganizować prywatnie kogoś z kompem diagnostycznym żeby przeprowadził diagnostykę i sczytał błędy lub podjechać gdzieś na diagnostykę komputerową ale wcześniej zasięgnij opinii po znajomych gdzie mają dobry sprzęt i diagnozują w przystępnej cenie:), podejrzewam co może być przyczyną ale podejrzeniami nie będziemy się kierować;),

natomiast po diagnostyce jak będziesz miał kody błędów które były obecne w pamięci sterownika to napisz;) a coś poradzimy;)

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelwch

Ja jednak mimo wszystko wysłuchał bym Twoich podejrzeń :) Mniej,więcej, drogie sa takie badania diagnostyczne?
Na dniach popytam sie znajomych gdzie tanio i dobrze i chyba czas najwyzszy podjechac do stacji kontroli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybłyskasz;( to jest 1.4 16v X14XE a nie 1.4 8v:), musisz podjechać na diagnostykę w celu sczytania błędów, koszt usługi w zależności od województwa i sprzętu na jakim będzie przeprowadzona diagnostyka, od 50zł -100zł do max 150zł w wyspecjalizowanej stacji kontroli pojazdów dlatego najlepiej się popytać znajomych gdzie oni jeżdżą na diagnozę i robią im tanio a dobrze;), moje przypuszczenia zostawmy na razie w spokoju;)

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności