Skocz do zawartości

Na lpg szarpanie, błedy komputera a na benzynie ok


Gość bogdan1981r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan1981r

Witam kolegów, proszę o porade. Instalacja Elpigaz. Przy jeździe na lpg co jakiś czas szarpie i pzerywa podczas przyspieszania i przy równej jeżdzie tak samo, jazda na gazie wywołuje błędy w komputerze złej mieszanki lub wypadanie zapłonu, czasami to czasam to. Zdażyło sie też pare razy że jadąc na gazie przełączył się na benzynę tak jak sie dzieje przy wyjezdżeniu lpg do końca mimo że gaz jeszcze był w zbiorniku. Gazownicy rozkładają ręce . Teraz pzejeżdziłem 60 km na benzynie i wszystko ok nie szapie i brak błedów na komputerze.

Wymienione filtr powietrza, filtry w instalacji lpg , swiece , zrobiona regulcja i nic zadnej poprawy, Koledzy macie jakies pomysły.

Gazownicy mają pomysły MOŻE cewka, MOZE egr tylko ze to MOZE to ceny 200 zł zamiennik cewki 600 zł egr i zadnej gwarancji ze to pomoze a umnie 800 zł do tyłu,

 

 

Dodam tylko ze na instalacji jeżdze dopiero nie cały rok i pzejechałem na niej ok 13 tyś km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja widzę dwa problemy pierwszy to ustawienie instalacji a drugi to kable WN.

Z dobrymi gazownikami zawsze jest problem bo ciężko ich znaleźć.

Co do kabli kupując zestaw do 100zł nie oczekuj bóg wie czego. Na benzynie będą działać dobrze ale na lpg już może być lipa - trzeba kupić kable z rdzeniem miedzianym np z firmy tesla, koszt około 200zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan1981r

Witam, u mnie jest cewka którą właśnie wymieniłem i nie wilele mi to pomogło.

Jak narazie 40 zł regulacja

80 zł nowe świece

200 zł nowa cewka

ZADNYCH efektów poprawy a 320 zł do tyłu

OSZCZĘDNOŚCI LPG !!!!!!!!

Proszę mądre głowy o poradę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem czy zmieniłeś kable wysokiego napięcia???

U mnie kable były winne i co bosch jest nic nie wart pół roku i poszły, założyłem stare NGK i problem szarpania zniknął.

Jak nie masz kasy na kable umów się z kimś z forum na spotkanie podmień kable sprawdź i jak to będzie to wtedy kup nowe tak jak pisałem wyżej - z rdzeniem miedzianym.

Jaką Ty kupiłeś tą cewkę za 200zł... Chyba nie MAXGEAR... Lepiej już załóż starą chyba że kupiłeś używany oryginał...

Nie narzekaj na LPG kup nowoczesnego diesla to z kwoty 320zł zrobi Ci się 3200 wtedy możesz zacząć narzekać...

 

A na koniec motto:

"Benzyna wybacza wiele LPG niestety już nie..."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie szarpanie miałem jak uszkodzeniu uległ regulator ciśnienia listwy paliwowej. Komputer pokazywał za bogatą mieszankę (do spalania leciał gaz i paliwo jednocześnie). Po naprawie wszystko wróciło do normy. Ja używam świec i przewodów NGK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz spore spadki ciśnień reduktora

kuleje któryś wtryskiwacz lpg lub inny element

lub nie masz jeszcze do tego poprawnie skalibrowanej instalacji.

 

Wyjście - dobry i kumaty gazownik który to sprawdzi

 

To że przełącza się na benzynę

to przypuszczalnie nic innego jak zaznaczona w programie opcja

"przełącz na benzynę przy 1 błędzie" np ciśnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan1981r

Witam ponownie, koledzy a powiedzcie mi jak to wygląda jak zatankijemy badziewnego gazu?

Bo ostatnio się dowiedziałem ze jak raz zatankujemy syfu to ciężko potem to przepalić i to ze wyjezdzimy cały zbiornik gazu do końca wcale nie oznacza zakończenia problemu. Zawsze myślałem że tankując na firmowych stacjach mamy małe prawdopodobieństwo trafienia lipnego gazu ale teraz to sam nie wiem. Starałem się tankować na ORLENIE. Może pzyczyną takiego przerywania jest po prostu zły gaz?

Dodam że to przerywanie zdaża się sporadycznie a nie ciagle, zdaza się przejechać ze 100 km i wszystko ok i nagle zabka przez chwilę i potem znów ok.

Usterka jakiegoś elementu w samochodzie powodowała by efekt szarpania przez cały czas ,

i zawsze jak jestem u gazowników, podłączają kompa od gazu, robią przejażdzkę autem to wszystko jest dobrze i nie szarpie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że nie ma gdzieś idealnie dobrego styku/przejścia

i czasami to wychodzi.

 

Z drugiej strony jeśli miałbyś zalany lipny gaz

to te czasami 100km bez usterkowej eksploatacji

miałoby miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności