Skocz do zawartości

Zgasł ekran komputera pokładowego


Gość superbanan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość superbanan

Witam jestem posadaczem Astry H GTC z 2005 i mam pewnien problem. Wczoraj podczas jazdy zgasł mi ekran komputera pokładowego i wyłączyło się radio ale po chwili samoisnie włączył się i wszystko grało. Po kilku godzinach ponownie jadę i powtarza się sytuacja. Po jeszcze jednej takiej sytuacji monitor zaczął mrygać i skończyło się tak że przestać świecić.

W tej chwili działa radio, jak wkładam płytę to też działa, wszystkie przyciski na radiu działają tzn. przyciski 1,2,3.. zmieniające zapisane stacje, przyciski zmieniające otwór z CD, pokrętło głośności też działa. Przypuszczam że reszta przycisków tj. "BC" "Settings" itd też działają ale nie chce grzebać żeby czegoś nie poprzestawiać.

 

Nie działa dolna część radia ( zaznaczone na zdjęciu). Nie działają żadne z przycisków znajdujące się na dolnej części tj. :

- przycisk od klimy

- nawiewu przedniej szyby

- nawiewu

- ogrzewania tylnej

i cała reszta. Zauważyłem również że nie mogę zmienić stacji ani podgłośnić używając przycisków na kierownicy.

 

Może miał ktoś podobną sytuację? Czy to może być jakiś bezpiecznik? Co mogło się ewentualnie przepialić bądź zepsuć?

Chce jechać do elektryka ale chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia. Chyba że nie jest to skomplikowana rzecz to sam mógłbym naprawić.

 

Z góry dzięki za pomoc

Prezentacja1.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Trzeba w pierwszej kolejności wyciągnąć radio i sięgnąć do kabli od klimy, może ktoś wcześniej nie zamknął klamry na kostce i po prostu się poluzowała,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Nie działa dolna część radia ....

- przycisk od klimy

- nawiewu przedniej szyby

- nawiewu

- ogrzewania tylnej

To nie są elementy radia. Tak jak kolega podpowiada posprawdzaj wtyczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superbanan

Wtyczki posprawdzałem, wyciągnąłem radio i tą dolną część odpowiedzialną za sterowanie klimą. Wtyczki były dobrze powpinane, wszystkie odłączyłem i przeczyściłem, ale nic to nie dało. Problem pozostał.

Czy mogę jeszcze coś zrobić bez użycia pana elektryka :-)

Edytowane przez superbanan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odwiedzinami u elektryka sprawdź jeszcze wtyczkę przy wyświetlaczu.

 

ps nie odgrzybiałeś niedawno czasem klimy za pomocą pianek itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superbanan

Nie, nie odgrzybiałem niczym takim. Wtyczkę od wyświetlacza też sprawdziłem ale nic to nie dało.

 

Czy jak padnie monitor to mohą przestać działać elementy o których pisałem wcześniej? Czy one są połączone tak że jedna część przestanie działać to inna też.

 

Zauważyłem jeszcze że mogę włączyć radio ale jak wyciągam kluczyk to nie wyłącza się; muszę to zrobić ręcznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend robiłem identyczny przypadek tyle że w Zafirze.Z uszkodzonym wyświetlaczem są takie objawy jak ty opisałeś nie działa panel sterowania klimatyzacją.Skończyło się na wymianie wyświetlacza.

Edytowane przez drahe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superbanan

Powiedz mi jaki był koszt wymiany ? Z tego co widziałem na Allegro to koszt ekranu zaczyna się od 100 zł mniej więcej , ale są nie wylogowane ile kosztuje wylogowanie i czy muszę go wylogować?

Bo sama wymiana jest prosta; można powiedzieć że to robiłem czyszcząc wtyczki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz klimatronik czyli tak jak na zdjęciu które zamieściłeś to potrzebujesz GID-a.Koszt na alle od 300 wzwyż.Jeżeli kupisz wylogowany a te są trochę droższe to jeszcze koszt zalogowania go do auta.Jak masz op-coma to sam to sobie ogarniesz.Niewylogowany - największe koszty bo ktoś ten wyświetlacz musi jeszcze rozkodować.

Edytowane przez drahe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności