Skocz do zawartości
piotrek100262

Sunker Elite One Warczy po odpaleniu samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam niewielki problem z radyjkiem Sunker Elite One.Wszystko ogólnie jest dobrze,tylko po odpaleniu samochodu zaczyna głośniej trzeszczec,tak jakby warczeć,Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakłócenia z alternatora - warczy z nasileniem przy dodawaniu gazu współmiernie ze wrostem obrotów. Zakłócenia z układu wtryskowego - warczy przy dodawaniu gazu, przy puszczonym pedale gazu zakłócenia zanikają.

Radio jest z najniższej półki. Wymiana radia, montaż anteny na stałe w dachu albo podpięcie zasilania bezpośrednio z akumulatora czasem pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź.

Zdaje sobie sprawę,że to radio jest z najniższej półki,ale miałem okazje za dobrą cenę kupić to kupiłem.Co do Twojej wypowiedzi to u mnie jest trochę inaczej,czyli nie ma znaczenie na jakich obrotach auto chodzi czy dodam gazu czy chodzi na wolnych to brzęczy tak samo.Radio mam podłączone pod dodatkowę gniazdo zapalniczki z kablem które ktoś w nim założył i jest tam na stałe prąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może warczenie pojawia się po przekręceniu kluczyka to wtedy pompa paliwa zakłóca. Spróbuj odfiltrować na pompie dwoma kondensatorami 470nF 250V (takie prostokoątne).

Pierwszy plus do masy , drugi minus do masy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi