Skocz do zawartości

Dym spod maski


Gość Liberty8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj po włączeniu klimatyzacji (opel astra h 2006,1,4, 90KM klima automat) spod maski zaczął się wydobywać dym, a do kabiny docierał silny smród spalenizny. Jak myslicie co się mogło stać ? Klima w tej chwili nie działa, pozostałe funkcje samochodu OK.

Dodam jeszcze, że ok 1 m-c temu miałem naprawę blacharsko-lakierniczą i wymieniane były chłodnice. Zdaję sobie sprawę, że to trochę takie wróżenie z fusów, ale nie daje mi to spokoju, a może ktoś miał już takie zdarzenie.

 

Z góry dziekuję za wszelkie informacje

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje

to wrozenie z fusow

trzeba podniesc maske i poszukac uszkodzen osmolen itd itp

moze zatarla sie pompa klimy

moze cos innego

nikt nie bedzie zgadywal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wentylator od chłodnicy wyzionoł ducha a na nim może być czujnik, który nie pozwoli załączyć klimy ... ? Zgaduj zgadula, w której ręce złota kula, ale generalnie jak kolega wyżej, obadać komorę silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komorę silnika obejrzałem razem z kolegą. Żadnych przypaleń, osmaleń itp. nie znaleźlismy. Po włączeniu klimy nie załącza się sprzęgło od sprężarki. Czy to jest tak, że jak czynnik chłodzący wyciekł z układu to sprężarka się nie załączy? Inaczej mówiąc, chodzi mi o to czy układ ma takie zabezpeiczenie przed spaleniem sprężarki ?

Edytowane przez Liberty8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. jest takie zabezpieczenie. Może czynnik jest a sprzęgiełko się spaliło?

Wyraźnie przez chwilę spod maski wydobywał sie biały dym, tak że gosciu z pasa obok zaczął trąbic do mnie, ja tego nie zauwazyłem bo ustawiałem klimę ponieważ cos słabo chłodziała :shy: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co gdybac

pojecia nie masz gdzie szukac

na odleglosc tez nic nie zdzialamy

jedz do speca od klimy

sprawdzi czy wogole jest gaz

a jak jest to co sie zrypalo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

wczoraj po włączeniu klimatyzacji (opel astra h 2006,1,4, 90KM klima automat) spod maski zaczął się wydobywać dym, a do kabiny docierał silny smród spalenizny. Jak myslicie co się mogło stać ? Klima w tej chwili nie działa, pozostałe funkcje samochodu OK.

Dodam jeszcze, że ok 1 m-c temu miałem naprawę blacharsko-lakierniczą i wymieniane były chłodnice. Zdaję sobie sprawę, że to trochę takie wróżenie z fusów, ale nie daje mi to spokoju, a może ktoś miał już takie zdarzenie.

 

Z góry dziekuję za wszelkie informacje

 

 

Dziękuję za pomoc.

Wszystko się już wyjaśniło, niestety okazało się najgorsze - zatarta sprężarka - ciekawe co mogło być przyczyna zatarcia ?

Na wymianę kupiłem używaną (nowa ok 1200 PLN ) wymiana sprężarki, napełnianie itd RAZEM 500 PLN. Klima działa, ale ta używana spręzarka pracuje troche głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności