Skocz do zawartości

Stuki po wyłączeniu zapłonu - Astra H


Gość rafcioa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, ale w sumie nie wiem dokładnie o co pytać więc wyjaśnie o co mi chodzi może ktoś mi odpowie.

Samochód: ASTRA H 1,7 CDTI 2005r.

Od zawsze jak wyłączam zapłon w samochodzie i wyjmowałem kluczyk to po jakimś czasie (+-1-2min) słychać przez chwile taki odgłos cyk cyk cyk jak by sobie coś tam się załączyło i sobie pracowało jeszcze przez chwile (w/w odglos trwal kilka sekund i zanikał). tak było od zawsze więc nie zwracałem na to uwagi.

Moje pierwsze pytanie brzmi co to jest za odgłos ??

 

A drugie pytanie jest następujące: od jakiegoś tyogdnia odgłos ten się zmienił, nie ma już wyżej wspomnaiengo cyk cyk cyk (trwającego kilka sekund) jest natomiast inny dzwięk (trudno mi go opisać), ktory jest dość niepokojący mało tego z przerwami powtarza się wielokrotnie po wyłączonym zapłonie. Czy nastąpiła jakaś usterka i czego usterka?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

jeśli masz klimatronik to klapa mieszająca wraca do pozycji 0'. Na drugie pytanie trudno odpowiedzieć nie słysząc dźwięku, ale sądzę, że to może mieć związek własnie z pracą tej klapy bo u mnie czasem potrafi ona skrzypieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten odgłos to zdejmowane napiecie z instalacji elektryczne silnika; jest ono podczymywane jeszcze przez około 20 sek (nie wiem skąd wziąleś ta minutę lub dwie, ale zakładam, że nie mierzyłeś tylko pisałeś na oko) do zapisania niektróych ustawień w module głównym silnika. Z tego co pamietam to te cykanie to uderzenia przepustnicy o zderzak (pozycja wyłączona) i tak jak pisałeś jest to zupełnie normalne. Z tego co pamietam .. również może to być tzw. czyszczenie zaworu EGR, polegające na kilkukrotnym otwarciu i zamknieciu zaworu na tzw. otrzepywaniu.

Co do zmiany tego dźwięku .. nie wiem .. jezeli nie wystepują żadne błędy, może zawiesił sie jakiś przekaźnik, który dajej dostaje prąd .. ciężko test ocenic dźwięk nie slysząc go?? może cos podeszło pod przepustnicę lub zawór EGRu?? jeżeli masz mozliwosć sprawdzenia tych elementów .. to najlepsza była by podmianka?? Na tą chwile .. nic wiecej nie wymyślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Hmm. Grzes08 czy aby napewno słychać takie dźwięki w kabinie? Ja w swoich autach tego nie słyszę. Jedyne co to własnie po ok min słychać jak komora mieszająca ustawia się w pozycji 0'.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słychać .. natomiast w Astrze .. nie pamietam .. moje pytanie brzmi, czy rzeczywiście kolega słyszy to rzeczywiście tylko w kabinie? i o ten odgłos w kabinie chodzi .. jakoś z natury (mojej) skojarzyłem to z dźwiękiem znad silnika .. czyli przy otwartej masce.

Jezeli słyszy to tylko w kabinie .. to może to być napęd wewnetrznego obiegu, jezeli kolega ma elektroniczna klimatyzację. Przerabiałem to w mojej Vectrze .. ale za to ja słysałem to podczas wchodzenia do auta i przed uruchomieniem silnika. Ale przychylam się do twoich wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam klimatronik Tak jak piszesz grzes08 może pojawiać się ten dziwięk szybiciej niż po około 1-2 min bo nie mierzyłem czasu tylko podałem na oko. Czy słychać na zewnątrz ten dzwięk nie wiem, nie wysiadałem żeby sprawdzić - ja syłszę go w kabinie. Postaram się zrobić filmik po wyłączeniu zapłonu i wrzucę go tutaj oraz podam czas po jakim dzwięk się pojawia. Problem nie jest sam dzwięk bo on był zawsze (kolega w swej Astrze H (1,7 w dieslu) tez go ma), tylko problemem jest to że ten dzwięk się zmienił i o ile wtedy po wyłączeniu zapłonu był raz teraz pojawia się co jakiś czas. Jak wrzucę filmik będzie mi łatwiej pokazać Wam o co mi chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

jeśi pojawia się cyklicznie to masz ustawione w pozycję AUTO i mieszadło zmienia swą pozycję co objawia się wydawaniem cyklicznie tego dźwięku (przestawiaj nawiew ręcznie co 10 sekund to wywołasz ten dźwięk). Jeśli na zębatkach przy mieszadle jest sucho to zaczyna być głośniej. Wazelina techniczna załatwi sprawę.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była wymiana silnika ze wzgledu na zużycie się zębów i wyłamanie ich dwóch sztuk, ale można dokupić w miarę tanie używki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ja też mam dziwne dźwięki po zgaszeniu silnika występujące od nie dawna. Wcześniej nie słyszałem. Dodatkowo przy odpaleniu słyszalny lekki gwizd. Czy to normalne? 

astra.m4a

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności