Skocz do zawartości

Czujnik położenia wału?


Gość slawekns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem że temat przewijał się już masę razy ale diagnoza mechanika (telefoniczna) trochę mnie zdziwiła.

Samochód od czasu do czasu potrafi zgasnąć przeważnie podczas dojazdu do skrzyżowania/świateł i nie odpala. Ma też problemy z odpaleniem po postoju.

Komputer nie wywala żadnych błędów, elektryk powiedział żeby przed wymianą czujnika sprawdzić najpierw zużycie jakiejś zębatki na wale która jest odpowiedzialna za prawidłowe działanie czujnika.

Miał ktoś może taki przypadek/diagnozę?

 

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieniec na kole zamachowym sam.sie.nie zuzywa

Jedynie sam czujnik walu moze byc nie sprawny

Ale dostep do niego pod rozrusznikiem jest dobry jedynie z kanalu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieniec to spiek .. i bez pomocy "z zewnątrz" raczej się nie uszkodzi .. gdyby cos odpadło wewnatrz silnika, to wtedy tak .. ale byłyby inne objawy. Może miec problem sam czujnik .. ale uważam, że wywaliłby błąd. Poza tym mozna sprawdzić odczyt z niego za pomoca programu diagnostycznego.

Bardziej na miejscu mechanika skupiłbym sie na układzie paliwowym .. sprawdzenie parametrów w common railu czy za bardzo nie skaczą, poza tym ponownie przeprowadzilbym tzw. nauke pompy po wczesniejszym wymazaniu obecnych ustawień .. przeprowadził nauke tzw. małych dawek .. a jeżeli to nie pomaga .. wymieniłbym zawór SCV na pompie wysokiego ciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie, co do pompy to była już przeprogramowana, teraz samochód 'tylko' gaśnie i nie odpala a poprzednio podczas odpalania działał jak traktor. Najgorsze jest to że komputer nie wykazuje żadnych błędów (podobno były jakieś błędy na pompie więc dlatego została przeprogramowana)

Znając życie pewnie skończy się na wymianie zaworów SCV, EGR i czujnika na wale a i tak nadal będzie gasł :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto i co Ci w pompie przeprogramowywał .. ale, jeżeli silnik chodzi nieprawidłowo i niespełnione są pewne warunki, to zazwyczaj nauka się nie udaje i wtedy nalezy wziąść się za wymianę .. SCV.

Nie wiem kto Ci to robi .. albo Ty nie umiesz mi tego wytłumaczyć .. ale to co mówisz jakoś się d.. nie trzyma i nie umiem tego poskładać w sensowną całość.

Błedy są albo ich nie ma .. jak są .. to nie są na pompie tylko w ECU (moduł główny silnika) i wtedy po prostu są .. warto byłoby wiedzieć jakie.

Wiesz metodą wymiany w końcu dojdziesz co było autu .. ale będzie drogo Cie to kosztowało. Raczej znajdź mechanika, który przeprowadzi analizę, zgra parametry, sprawdzi je ..i spróbuje stwierdzić .. co mu jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaryzykowałem i wymieniłem czujnik położenia wału ale niestety to nie to. (Tak na marginesie to będę miał do sprzedania prawie nowy czujnik jeżeli ktoś jest zainteresowany). W poniedziałek auto wraca na warsztat tym razem zaryzykuję SCV. Nie mam już nerwów. Żadnych błędów, silnik pracuje równo, normalnie przyspiesza i wszystko wygląda dobrze. Wczoraj dojechałem nim wszędzie bez objawów a dziś zgasł przy zwalnianiu na progu. Odpalił i przy następnym hamowaniu znów zgasł a następnie po 3 lub 4 razie odpalił i dojechałem normalnie bez żadnych objawów.

Edytowane przez slawekns

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

gdybyś przejeżdżał przez Gliwice to mógłbym zaglądnąć .. nie jestem mechanikiem, ale trochę o tym wiem .. jakiś weekend jest możliwy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności